"Książę w Nowym Jorku" powróci po 30 latach. Eddie Murphy wystąpi w sequelu komedii

Sergiusz Kurczuk
14.01.2019 11:11
Książę w Nowym Jorku|undefined Fot. kadr z filmu Książę w Nowym Jorku

Plotki o drugiej części filmu "Książę w Nowym Jorku" pojawiły się już kilka lat temu. W końcu oficjalnie potwierdzono, że komedia doczeka się sequela.W roli głównej ponownie wystąpi Eddie Murphy.

Komedia "Książę w Nowym Jorku" zadebiutowała w 1988 roku i do tej pory jest ogromnym hitem na całym świecie. Nic dziwnego, że w 2013 roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące sequela filmu. Początkowo uważano je za plotki, ale okazuje się, że rzeczywiście trwają prace nad drugą częścią "Księcia w Nowym Jorku". Do obsady powróci nie tylko Eddie Murphy oraz inne gwiazdy słynnej produkcji.

"Książę w Nowym Jorku" - powstaje sequel filmu

O pracach nad drugą częścią "Księcia w Nowym Jorku" jako pierwszy poinformował serwis Deadline. Za produkcję będzie odpowiedzialne studio Paramount. Jak donosi Entertainment Weekly, reżyserem sequela został Craig Brewer. Początkowo za kamerą miał stanąć Jonathan Levine, ale filmowiec postanowił się wycofać z oferty. Potwierdzono również, że jako afrykańskiego księcia Akeema, ponownie zobaczymy Eddie'go Murphy'ego. Aktor wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Po wielu latach oczekiwań jestem podekscytowany, że "Książę w Nowym Jorku 2" oficjalnie ruszył naprzód. Zebraliśmy wapniały zespół, prowadzony przez Craiga Brewera, który wykonał niesamowitą robotę przy "Dolemite Is My Name" i z niecierpliwością czekam na powrót kochanych, klasycznych bohaterów na duży ekran.

Oprócz Murphy'ego w filmie zobaczymy ponownie takie gwiazdy oryginału jak Arsenio Hall, Shari Headley, John Amos czy James Earl Jones.

"Książę w Nowym Jorku 2" - o czym będzie film?

Pierwsza część skupia się na tytułowym synu monarchy fikcyjnego afrykańskiego państwa Zamunda. Młody mężczyzna przyjeżdża incognito do Nowego Jorku, gdzie zamierza znaleźć sobie żonę, która w przyszłości zostanie królową. W sequelu Akeem powróci do USA, by odnaleźć swojego zaginionego syna, który ma być następcą tronu Zamundy. Pierwszą wersję scenariusza filmu napisali Barry Blaustein i David Sheffield - oryginalni scenarzyści pierwszej części filmu. Poprawi go Kenya Barris - twórca serialu komediowego "Czarno to widzę". Zdjęcia prawdopodobnie ruszą w roku 2019. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy nowe amerykańskie przygody Akeema.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.