Księżniczki Disneya, szturmowcy i Marvel w nowym zwiastunie 2. części filmu „Ralph Demolka”

Sergiusz Kurczuk
05.06.2018 11:18
Ralph Demolka 2|center Fot. kadr z filmu Ralph Demolka w internecie

W nowym zwiastunie filmu „Ralph Demolka w internecie” pojawiło się wiele odniesień do postaci Disneya. Potrafisz wyłapać wszystkie?

Seria „Ralph Demolka” opowiada o czarnym charakterze, który postanawia stać się pozytywną postacią. W pierwszej części, by tego dokonać, przemierzył rozmaite gry wideo, tym razem zwojuje internet. Po 6 latach pojawi się bowiem 2. część animacji Disneya. W sieci pojawił się 2. zwiastun filmu, w którym uważny widz odnajdzie odniesienia do wielu postaci znanych z innych produkcji studia Myszki Miki. 

„Ralph Demolka w internecie” - wszystkie cameo w 2. zwiastunie filmu

W najnowszej animacji Disneya ponownie zobaczymy Ralpha Demolkę oraz jego wierną towarzyszkę Wandelopę von Cuks. Bohaterowie poznają wciąż rozwijający się świat internetu. Będą musieli się nieźle nagimnastykować, by nie zaplątać się w zawiłościach cyfrowej sieci. Kogo spotkają w internecie? Okazuje się, że wiele znanych postaci. 

W zwiastunie Ralph oznajmia Wandelopie, że opuszczają salon gier na podbój internetu. Dostają się do świata, w którym królują media społecznościowe, jest kolorowo, szybko i gwarno. Para napotyka na swojej drodze nadgorliwą wyszukiwarkę, która pomaga im dostać się do najfajniejszego zakątka internetu w efekcie czego, trafiają na stronę Oh My Disney. Okazuje się, że mieszkają na niej wszystkie postacie z filmów Disneya. Kogo spotykają Ralph i Wandelopa?

Niektóre występy gościnne są łatwo zauważalne, inne dostrzegą naprawdę spostrzegawczy widzowie. Postanowiliśmy zebrać wszystkie i po kolei je opisać. 

Księżniczki Disneya

Ralph Demolka 2 Fot. foto: kadr z filmu Ralph Demolka 2

Pierwszym dość sporym cameo jest moment, w którym Wandelopa zauważa wdzięczące się Księżniczki Disneya. Widzimy Piękną, Tianę, Kopciuszka, Meridę, Mulan, Elsę, Annę, Śpiącą Królewnę, Roszpunkę, Arielkę, Moanę, Pocahontas, Dżasminę i Śnieżkę. Królewny pojawiają się również w późniejszej scenie, gdzie w humorystyczny sposób twórcy zakpili sobie z najważniejszych cech je opisujących. Księżniczki Disneya zdają się żyć w jednym miejscem, a ich czas wyplenia pielęgnacja, włosów, strojenie się i zabawa ze zwierzątkami. Nie zabrakło również krytyki seksistowskiego charakteru pierwszych Księżniczek Disneya. Mimo wszystko Wandelopa zostaje jedną z nich.

Kłapouchy

Ralph Demolka 2 Fot. foto: kadr z filmu Ralph Demolka 2

Kolejny dość oczywisty występ gościnny, czyli smutny osiołek ze Stumilowego Lasu. Kłapouchy nic się nie zmienił i próbuje ukrócić zachwyt Wandelopy nad internetowym światem Disneya. 

Szturmowcy

Ralph Demolka 2 Fot. foto: kadr z filmu Ralph Demolka 2

Podziwianie strony Oh My Disney przerywają szturmowcy z „Gwiezdnych Wojen”, którzy jak zwykle, próbują aresztować intruzów. Pościg się nie udaje i Wandelopa trafia do pokoju Księżniczek Disneya. 

Pojawia się również kadr, który zawiera wiele występów gościnnych jednocześnie. Chodzi o moment, kiedy oczom bohaterów i widzów ukazują się logotypy najsłynniejszych marek należących do Disneya. Tutaj trudno wyłapać je wszystkie cameo, więc nie obędzie się bez stopklatki. Które postacie znalazły się w tej scenie?

Ralph Demolka 2 Fot. foto: kadr z filmu Ralph Demolka 2
 • „Iron Man” - heros przelatuje nad głowami głównych bohaterów i zawisa w pobliżu logo Marvela, gdzie widać również tarczę Kapitana Ameryki
 • „Auta” - w momencie, kiedy kamera podąża za lecącym Iron Manem, po lewej stronie można zauważyć logo filmu i wizeruenk Zygzaka McQueena
 • „Kraina Lodu” - w tej samej sekwencji pojawia się również Elsa 
 • „Big Hero 6” - Elsa to nie jedyna postać, którą można dostrzec w tym dość szybkim ujęciu. Fani Marvela na pewno zauważą jednak robota Baymaxa
 • „Odlot” - w lewym górnym rogu kadru znajduje się dom ozdobiony setkami balonów
 • Kermit - wizerunek kukiełkowej żaby można dostrzec tuż obok logo Muppetów
 • R2-D2 - najpopularniejszy droid ze „Star Wars” znajduje się tuż pod Kermitem obok logo kosmicznej sagi
 • Pojazdy ze „Star Wars” - nad logo serii można natomiast dostrzec słynne statki kosmiczne - Sokoła Millenium i myśliwiec Tie Fighter
 • Myszka Miki - w samym centrum kadru znajduje się logo Disney Animation. Na szczycie czarodziejskiej czapki znajduje się wizerunek najpopularniejszej kreskówkowej myszy na świecie, ubranej w kostium czarodzieja
 • Dumbo - uszaty słonik lewituje pomiędzy logotypami Disney Animation i Marvela
 • „Piotruś Pan” - po prawej stronie zza logo Marvela wyłaniają się Big Ben i piracki statek ze słynnej animacji Disneya o wiecznym chłopcu 
 • „Wall-e” - prawa strona kadru należy do studia Pixar. Nad zebranym tłumem możemy dostrzec Eve - obiekt uczuć uroczego robocika o imieniu Wall-e.
 • „Dobry dinozaur” - z samego brzegu znajduje się natomiast Arlo - przyjacielski dinozaur
 • „Toy Story” - wśród zgromadzonych pod logo Pixara ludzi, możemy zauważyć wizerunki Buzza Astrala i Chudego

Jak widać, „Ralph Demolka w internecie” wpisuje się w niezwykle popularny ostatnimi czasy trend. Wiele współczesnych komercyjnych filmów bazuje na intertekstualności, która przyciąga do kin rzeszę fanów innych serii. W tym roku obfitowało w tego typu produkcje. Wystarczy chociażby wymienić naszpikowany odniesieniami „Ready Player One”, laurkę złożoną popkulturze w postaci „Deadpoola 2”, czy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - film, który w dużej mierze bazuje na nawiązaniach do oryginalnych „Gwiezdnych Wojen”

Kto jeszcze wystąpi w 2. części „Ralpha Demolki”? Przekonamy się 11 stycznia 2019 roku, kiedy produkcja trafi do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.