Kto będzie zabijać w „Obcym: Przymierze”?

Robert Skowronski
25.10.2016 13:23
Kto będzie zabijać w „Obcym: Przymierze”? Fot. kadr z filmu

Ksenomorfy to już przeszłość. Ridley Scott postanowił nieco namieszać w świecie „Obcego”.

Na ekrany zmierza „Obcy: Przymierze”. Film ma stanowić rodzaj pomostu łączącego „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Będzie to również pierwszy z trzech obrazów poprzedzających filmowy pierwowzór. W sieci pojawiło się już kilka zdjęć z widowiska science fiction, w tym te ukazujące w jakiej sytuacji znalazła się Katherine Waterston.

Na światło dzienne wychodzą nowe informacje. Ta najświeższa głosi, że poznamy nową rasę obcych. Michael Fassbender, który wcieli się na ekranie w syntetycznego Davida, jedynego z ocalałych po nieudanej misji Prometeusza, w jednym z udzielonych wywiadów zdradził, że tym razem zamiast Ksenomorfów drapieżnikami będą Neomorfy.

Jeszcze nie wiemy jak będą one wyglądały, ale fani serii spekulują, że być może wczesne szkice koncepcyjne z „Obcego: Przymierze” zdążyły nam już przedstawić ich wizję (jest to twór na wzór Diakona z „Prometeusza”):

To jedyne oficjalne informacje, jednak fanowska strona AVPGalaxy twierdzi, że dysponuje większą wiedzą w tym zakresie. Powołuje się ona jednak na anonimowe źródło. Według tych doniesień miałby się zmienić cykl rozrodczy obcych. Dowiemy się jednak, jak doszło do tego, że drapieżnicy z czasem zaczęli rozwijać się w ciałach swoich żywicieli.

Same Neomorfy wykształcą się w wyniku mutacji znanych z filmu „Prometeusz” Inżynierów oraz czarnej mazi. Zapładnianie zarodkami będzie odbywać się drogą powietrzną - taką koncepcję przedstawił już William Gibson w projekcie oryginalnego scenariusza do „Obcego 3”. Zarodek będzie dorastał w ciele żywiciela, w odpowiedniej fazie rozwoju wydostanie się z niego przez gardło lub plecy przy użyciu kolców i ostrych kształtów czaszki. Następnie będzie dalej rosnąć, aż zdobędzie umiejętność poruszania się na dwóch nogach.

„Obcy: Przymierze” skupi się na załodze statku-kolonii o nazwie Covenant. Docierają oni do odległego zakątka galaktyki, na planetę, która ma być krainą mlekiem i miodem płynącą. Okazuje się jednak, że jest to mroczny i bardzo niebezpieczny świat.

Oprócz Waterston i Fassbendera w filmie wystąpią też Noomi Rapace, Billy Crudup, Danny McBride i Demián Bichir. Premiera dzieła została wstępnie zaplanowana na 2 sierpnia 2017.

Czekamy również na „Obcego 5” w reżyserii Neilla Blomkampa. Z tego co wyjawiła Sigourney Weaver film ma pominąć wydarzenia z 3. i 4. części serii. Jakby nie było mamy już propozycję ścieżki dźwiękowej do tego projektu w wykonaniu Queen.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.