Kto był najlepszym Sherlockiem według czytelników Antyradio.pl? [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
21.08.2018 17:42
Sherlock Holmes Downey Jr i Cumberbatch|undefined Fot. kadr z filmu "Sherlock Holmes"; materiały promocyjne

W naszej ostatniej filmowej sondzie zadaliśmy fundamentalne pytanie - kto jest najlepszym filmowym (bądź serialowym) Sherlockiem Holmesem? Na kogo padł wybór czytelników Antyradio.pl?

Sherlock Holmes niejedno ma oblicze, co łatwo jest dostrzec przeglądając setki kinowych i telewizyjnych adaptacji dzieł Arthura Conana Doyle'a o detektywie z Baker Street i jego towarzyszu, dr Watsonie. Popularność Sherlocka Holmesa w kinie nie gaśnie od czasów narodzin dziesiątej muzy aż do dzisiejszego dnia, dlatego pytając o to, który aktor był najlepszym Sherlockiem Holmesem, musieliśmy dokonać wstępnej selekcji. 

Sherlock Holmes aktorzy Fot. foto: kadry z filmów i seriali; EAST NEWS

Na polu walki o tytuł najlepszego filmowego bądź serialowego Sherlocka pozostało więc 7 wspaniałych aktorów: Basil Rathbone z cyklu filmowych zagadek Holmesa (1939-1946), Peter Cushing z serialu „Sherlock Holmes” z lat 60., Michael Caine z filmu „Po kłębku do nitki” z 1988 roku, Christopher Lee, który zagrał go m.in. w filmie „Sherlock Holmes and the Leading Lady” z 1991 roku, Robert Downey Jr. aka Tony Stark z „Sherlocka Holmesa” i sequelu „Sherlock Holmes: Gra Cieni”, Ian McKellen z filmu „Pan Holmes” oraz Benedict Cumberbatch ze słynnego serialu „Sherlock”. Którego z nich uważacie za najlepsze filmowe wcielenie Holmesa?

Kto był najlepszym Sherlockiem? - ranking czytelników

Trudno powiedzieć, by wyniki sondy dotyczącej aktorów, którzy grali Sherlocka Holmesa, zaskakiwały. Większość odtwórców roli słynnego detektywa otrzymała po 2% głosów, a na szczycie starli Robert Downey Jr. i Benedict Cumberbatch, których - co ciekawe - poza rolą Sherlocka łączy także filmowe uniwersum Marvela, gdzie grają Iron Mana i Doctora Strange'a.

Jak się okazuje, choć popularność filmowego Tony'ego Starka zdecydowanie przewyższa sławę Stephena Strange'a - jeśli chodzi o rolę Sherlocka - zdecydowanie wygrywa Benedict Cumberbatch. Brytyjczyk zdobył aż 54% głosów, podczas gdy Downey Jr. uzyskał ich jedynie 36%. 

Dr Strange i Iron Man Fot. foto: materiały prasowe

Kompletne wyniki głosowania czytelników Antyradio.pl prezentujemy poniżej:

Sherlock Holmes aktorzy Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Jak się zapatrujecie na taki wynik głosowania?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.