Kto jest kim w filmie "Kapitan Marvel"?

Sergiusz Kurczuk
17.01.2019 14:53
Brie Larson (Kapitan Marvel)|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

Film "Kapitan Marvel" trafi do kin już 8 marca 2019 roku. Z okazji 50 dni do dnia premiery Marvel Studios zaprezentowało plakaty przedstawiające najważniejszych bohaterów nadchodzącej produkcji.

Do premiery filmu "Kapitan Marvel" zostało już tylko 50 dni. Z tego powodu Marvel Studios postanowiło obdarować fanów nowej superbohaterki, publikując 10 plakatów przedstawiających najważniejszych bohaterów nadchodzącej produkcji Marvela. Kim są postacie, które pojawią się w filmie reżyserowanym przez Annę Boden i Ryana Flecka?

"Kapitan Marvel" - kim są bohaterowie filmu?

Nowa produkcja Marvel Studios rozgrywa się w latach 90., a więc na długo przed historią ukazaną w "Iron Manie". Oznacza to, że na duży ekran powrócą dobrze znane postacie, ale nie zabraknie również zupełnie nowych bohaterów, między innymi tytułowej heroiny. Co wiemy na temat protagonistów i antagonistów "Kapitan Marvel"?

Kapitan Marvel (Brie Larson)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Główna bohaterka, która tak naprawdę nazywa się Carol Danvers. Była niegdyś pilotem Air Force, ale podczas jednej z misji doszło do wypadku, w którym straciła pamięć. Wrak statku znaleźli kosmici z rasy Kree, którzy postanowili ocalić Ziemiankę, zwaną przez nich Vers. Carol zostaje poddana transformacji i zdobywa moce mieszkańców planety Hala. Kree toczą wojnę z rasą zmiennokształtnych Skrulli i wykorzystują kobietę do walki ze swoimi wrogami. Carol zostaje wcielona do grupy Starforce, składającą się z najpotężniejszych wojowników sprzymierzonych z Kree. Dręczona przebłyskami swojego dawnego życia powraca na Ziemię, gdzie odkrywa bazę Skrulli i postanawia nie tylko przypomnieć sobie kim jest, ale również pokonać zagrażające światu imperium wrogich kosmitów.

Nick Fury (Samuel L. Jackson)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Tego pana nie trzeba przedstawiać osobom, które dobrze znają poprzednie produkcje Marvel Studios. Nick Fury był niegdyś dyrektorem organizacji S.H.I.E.L.D., która rozpadła się w drugiej części "Kapitana Ameryki". W "Kapitan Marvel" Fury jest jeszcze zwyczajnym agentem, który odkrywa, że na Ziemi pojawiła się tajemnicza kobieta. Postanawia jej pomóc w rozwiązaniu zagadki i obronie Ziemi przed Skrullami. Prawdopodobnie dzięki temu awansuje na nowego dyrektora tajnej agencji. Być może dowiemy się też, w jaki sposób Fury stracił oko.

Yon-Rogg/Mar-Vell (Jude Law)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Jude Law najprawdopodobniej wcieli się w Yon-Rogga, chociaż pojawiają się głosy, że aktor wystąpi również jako Mar-Vell - mentor Carol Danvers. Co do tego nie mamy na razie pewności. Być może twórcy filmu postanowią połączyć dwie komiksowe postacie w jednego bohatera. Pewne jest jednak, że Yon-Rogg będzie członkiem Starforce.

Talos (Ben Mendelsohn)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Ben Mendelsohn wcieli się w podwójną rolę, co potwierdza powyższy plakat. Zagra Skrulla imieniem Talos, który będzie podszywał się pod dyrektora S.H.I.E.L.D. i prawdopodobnie odpowie za tajną inwazję swojej rasy na Ziemię. Być może Fury domyśli się o zdradzie rzekomego szefa i połączy siły z Carol Danvers, by przeszkodzić Skrullom w ataku na naszą planetę. Prawdopodobnie Talos będzie głównym przeciwnikiem Kapitan Marvel.

Maria Rambeau (Lashana Lynch)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Lashana Lynch wcieli się w najlepszą przyjaciółkę Carol o pseudonimie Photon. Obie służyły w Air Force i prawdopodobnie brały udział w tej samej misji, w której zaginęła Danvers. Całkiem możliwe, że Rambeau będzie jedyną osobą wierzącą, że jej przyjaciółka żyje. Maria stanie się zapewne łącznikiem z dawnym życiem Carol i przyczyni się do przywrócenia wspomnień głównej bohaterki.

Agent Phil Coulson (Clark Gregg)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Rola Clarka Gregga również nie powinna być obca fanom produkcji Marvel Studios. Phil Coulson zadebiutował w "Avengers" i chociaż zginął podczas bitwy o Nowy Jork, został przywrócony do życia dzięki technologii Kree w serialu "Agenci S.H.I.E.L.D.". Tym razem zobaczymy młodszą wersję agenta Coulsona, który prawdopodobnie będzie pracował razem  z Furym.

Minn-Erva (Gemma Chan)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Kolejna członkini Starforce, która w komiksach posługuje się pseudonimem Doctor Minerva. Komiksowa wersja postaci posiadała nadludzką siłę, potrafiła latać z nadzwyczajną szybkością, a jej poszerzona percepcja, pozwalała jej na odnalezienie poszukiwanej istoty na podstawie emitowanej energii.

Korath (Djimon Hounsou)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Kolejny powracający bohater. Korath zadebiutował na kinowym ekranie w "Strażnikach Galaktyki" jako sługa Ronana, szukającego ukrytego Kamienia Nieskończoności. Wygląda na to, że zanim Korath związał się z radykałem Kree, był członkiem Starforce, który przeżywał wspólne przygody u boku Kapitan Marvel.

Przywódczyni Kree (Annette Bening)

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

O roli Annette Bening wiadomo naprawdę niewiele. Ze zwiastunów wynika, że jej postać pełni ważną rolę w społeczeństwie Kree. Być może jest przywódczynią rasy. Kobieta opowiada Carol o tym, jak została znaleziona i przekształcona, by zostać nową bronią w wojnie ze Skrullami. Istnieją teorie mówiące, że bohaterka jest filmowym odpowiednikiem komiksowej istoty znanej jako Supreme Intelligence - połączonych umysłów największych geniuszy Kree, przewodzących całej rasie.

Goose

Kapitan Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Kot głównej bohaterki, który prawdopodobnie stanie się ulubieńcem widzów. W rzeczywistości zwierzę wcale nie jest domowym sierściuchem, tylko przedstawicielem rasy Flerken - kotopodobnym stworzeniem, w którego paszczy ukrywają się przerażające macki. Według fanów to właśnie Goose będzie odpowiedzialny za brak oka Nicka Fury'ego.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

21. film Marvel Studios zadebiutuje na dużym ekranie już niedługo. Solowe przygody Carol Danvers będziemy mogli zobaczyć już 8 marca 2019 roku. Film "Avengers: Endgame", w którym Kapitan Marvel prawdopodobnie odegra ważną rolę, pojawi się w kinach 25 kwietnia 2019 roku. Nowe przygody Spider-Mana zobaczymy kilka miesięcy później - 4 lipca. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.