Kto jest najlepiej zarabiającym aktorem z 2016 roku?

Robert Skowronski
14.07.2016 14:31
Kto jest najlepiej zarabiającym aktorem z 2016 roku? Fot. Russ Einhorn / Splash News/ East News + Dzik Pejnta

W świat showbiznesu wszedł w 1995 roku mając w kieszeni zaledwie 7 dolarów. Jednak przez zaledwie ostanie 12 miesięcy zdołał ich zgromadzić 64,5 miliona. Kto to taki?

Zaczynał jako zapaśnik, który od 2001 zaczął dorabiać w branży filmowej. Dziś to aktor pełną gębą, który już zszedł z ringu i poświęcił się życiu przed kamerą. Najbliższe produkcje, w których go ujrzymy to „Jumanji”, „Szybcy i wściekli 8” oraz „Słoneczny patrol”. Kto to taki? Dwayne „The Rock” Johnson.

Umięśniony aktor znalazł się na liście Celebrity 100 list for 2016 opublikowanej przez magazyn „Forbes”. W całym zestawieniu zajął 19. pozycję, ale jeżeli chodzi o ludzi kina, to jest ona najwyższą. Potężniejsze sumy od Johnsona zarobili m.in. Adele, Christiano Ronaldo, czy Taylor Swift, która zajęła pierwsze miejsca na liście. Aczkolwiek można tu też znaleźć takie sławy muzyki rockowej, jak AC/DC, Muse czy Foo Fighters.

Pod uwagę brano okres od czerwca 2015 do czerwca 2016. Najlepiej zarabiający celebryci wygenerowali łącznie dochody na poziomie ponad 5 miliardów dolarów brutto. To więcej niż PKB takich państw jak Belize, Gambia i Bhutan razem wzięte.

Dwayne Johnson pochwalił się swoim osiągnięciem za pośrednictwem Instagrama:

W opublikowanym wpisie możemy przeczytać o wdzięczności aktora za to co go spotkało:

Otrzymywanie takich wiadomości jak ta zawsze będzie służyć jako przypomnienie dla mnie o tym, żeby pracować jeszcze ciężej. Nie chcemy tylko szlifować umiejętności, ale wznieść je na nowy poziom. Odebrałem kilku bezcennych lekcji dawno temu, które mogą pomóc wszystkim z was bez względu na to czym się zajmujecie. Wielkość nigdy nie osiąga się w pojedynkę. Otocz się głodnymi, błyskotliwymi ludźmi, którzy nie tylko kupują twoją filozofię, ale które chcą pracować tak ciężko jak ty. Moc zespołu. I nigdy nie zapominaj gdzie zaczynałeś.

Dwayne Johnson wspomniał także o swoich własnych początkach, które nie należy do zbyt łatwych:

Byłem eksmitowany w wieku 14 lat i kompletnie spłukany mając 23. Każdego dnia budzę się tak, jakby to zawiadomienie o eksmisji było tuż za rogiem czekając na mnie. Dlatego zawsze mówię: „Wilk zawsze drapie w drzwi”. Robi tak, bo jest głodny i nigdy nie jest zadowolony. Powinniśmy szanować naszą przeszłość, nawet jeśli był zje*ana, ale nigdy nie można jej pozwolić definiować naszej przyszłości. Bądźmy głodni i gońmy tę wielkość. Wskoczę teraz do swojego samochodu, pojadę do pracy i dowiem się czy nie potrzebuję terapii psychiatrycznej dla tego cholernego wilka, który stał się moim najlepszym przyjacielem.

Na liście znaleźli się też oczywiście inni ludzie kina. By wspomnieć tylko Jackie Chana (23. miejsce i 61 milionów), Matta Damona (30. miejsce i 55 milionów), Toma Cruise'a (37. miejsce i 53 miliony) czy Johnny'ego Deppa (46. miejsce i 48 milionów). Najlepiej zarabiającą aktorką jest Jennifer Lawrence (49. miejsce i 46 milionów).

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.