Kto jest największym potworem w historii kina? Animacja zestawiająca najsłynniejsze monstra z filmów

Sergiusz Kurczuk
26.01.2018 16:39
Kto jest największym potworem w historii kina? Animacja zestawiająca najsłynniejsze monstra z filmów

Godzilla, King Kong, Piankowy Ludzik, a może rancor? Który z filmowych potworów jest największy?

Potwory różnych wymiarów i kształtów są częstymi bohaterami filmów. Nie koniecznie muszą być to horrory. Dziwaczne monstra występują w filmach science fiction, komediach, produkcjach fantasy czy animacjach dla dzieci. Ba! W Japonii narodził się przecież osobny rodzaj filmów SF poświęcony ogromnym potworom, które walczą ze sobą oraz z rasą ludzką. W nurt kina kajiu wpisuje się zresztą seria „Pacific Rim”, której druga część niebawem zadebiutuje na ekranach kin. Twórcy kanału YouTube MetaBallStudios postanowili zestawić ze sobą najsłynniejsze potwory w historii kina pod względem wielkości. 

Największy potwór w historii kina

W tym celu stworzyli ponad 3-minutową animację z modelami 3D stworów, które pojawiły się w wielu filmach. Widzimy w niej między innymi głównych bohaterów produkcji Disneya „Potwory i Spółka”,  stworka z „Gremlinów”, Hellboya, potwóra Frankensteina, Ksenomorfa z serii „Obcy”, Predatora, rekina ze „Szczęk”, Balroga z „Władcy Pierścieni”, rancora z „Gwiezdnych Wojen”, dwie wersje King Konga, dwie wersje Godzilli i jej wielu przeciwników, Jontara z „Łowcy trolli”, a nawet Piankowego Ludzika z „Pogromców Duchów”. Co jakiś czas między potworami pojawia się punkt odniesienia - model człowieka, a wraz ze zwiększającymi się stworami różne obiekty.

Najmniejszym monstrum okazał się mierzący jedynie 70 centymetrów wzrostu Mike Wazowski z filmu Disneya. Do wielkiej trójki załapały się naprawdę ogromne bydlaki! 3. miejsce należy do czerwia pustyni z „Diuny”. Żyjący pod ziemią robal jest długi na 450 metrów! Mógłby połknąć kilka Statui Wolności i nawet by tego nie zauważył! Drugie miejsce przypadło Slatternowi z „Pacific Rim”. Ten kajiu ma aż 181,7 metrów wysokości. Jednak ta dwójka to maluszki w porównaniu z potworem, który wygrał zestawienie. Jest nim kosmiczny ślimak zwany exogorthem, który pojawił się w „Imperium kontratakuje”. Nic dziwnego, że wygrał. Ma bowiem 900 metrów długości. Zresztą chyba każdy fan „Gwiezdnych Wojen” pamięta scenę, kiedy stwór prawie zjada Sokoła Millenium

W animacji oczywiście nie wzięto pod uwagę wszystkich kinowych potworów. Ciekawe czy istnieje większe monstrum od exogortha? 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.