Kto kryje się za maskami największych złoczyńców z horrorów?

Sergiusz Kurczuk
28.03.2018 16:07
Robert Englund|undefined Fot. DYDPPA/REX Shutterstock/East News

Freddy Krueger, Jason Voorhees, Obcy, Pennywise, Predator - znają ich nie tylko fani kina grozy. Ale kim są aktorzy kryjący się za maskami złoczyńców z horrorów?

Maska to jeden z ikonicznych elementów szanującego się psychopatycznego zabójcy. Nosił ją Jason Voorhees, Michael Myers, nawet główny bohater filmu „Creep” posiadał demoniczne przebranie. Tym razem przyjrzymy się jednak maskom w dosłownym rozumieniu tego słowa, czyli rekwizytom filmowym, skrywającym twarz wcielających się w potwory aktorów. Jak wyglądają osoby, które sprawiły, że tysiące widzów na całym świecie miały przez lata koszmary senne?

Jak wyglądają aktorzy wcielający się w horrorowe potwory?

Kto kryje się za maskami ze skóry, lateksu lub innego tworzywa sztucznego? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć kanał na YouTube Looper. Twórcy materiału pokazali swoim widzom, aktorów wcielających się w najsłynniejszych złoczyńców kina grozy. 

Na warsztat wzięto aktorów ze słynnych horrorów. Pojawiają się więc między innymi Doug Bradley, czyli Pinhead z serii „Hellraiser”Gunnar Hansen, który wcielił się w Leatherface'a z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”, Tim Curry, czyli odtwórca Pennywise'a w pierwszej adaptacji powieści „To”, oraz najbardziej znany z tego grona Robert Englund, który przez lata był demonicznym Freddy Kruegerem. W materiale kanału Looper nie zabrakło też mniej znanych aktorów, którzy wcielali się w równie sławne czarne charaktery.

Mało kto wie, że ksenomorfa z pierwszego „Obcego” zagrał Bolaji Badejo, Predatorem był Kevin Peter Hall, który wystąpił również w serialu „Star Trek”Tyler Mane wcielił się w oryginalnego Michaela Myersa z „Halloween” czy Ari Lehman, czyli Jason Voorhees. Oczywiście to nie wszyscy aktorzy, którzy zagrali słynne postacie z kina grozy. Horrory mają to do siebie, że czasem ciągną się w nieskończoność. Granie potwora w masce lub morderczego kosmity posiadają tę zaletę, że z powodzeniem można obsadzić w danej roli innego aktora. Każdy z nich, nawet jeśli nie są znani z nazwiska, zapisał się w historii kinematografii. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.