Kto oprócz Aldena Ehrenreicha był brany pod uwagę do roli młodego Hana Solo?

Sergiusz Kurczuk
04.06.2018 14:24
Han Solo (Alden Ehrenreich)|undefined Fot. kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” nie został tak dobrze przyjęty przez widzów jak zakładali twórcy. Czy gdyby wybrali do roli tytułowego bohatera innego aktora, spin-off byłby odebrany lepiej?

Pod koniec maja 2018 roku z ust fanów „Gwiezdnych Wojen” nie schodził temat Hana Solo. Wszystko za sprawą filmu o kosmicznym przemytnikuAldenem Ehrenreichem w roli głównej. Pomysł na tego typu spin-off był dość ryzykowny, ponieważ Han Solo to jedna z ikonicznych postaci i twórcy bardzo łatwo mogli nie dorównać wygórowanym oczekiwaniom widzów. I tak się stało, bo opowieść o młodym Hanie nie przyciągnęła do kin zbyt wielu fanów „Star Wars”. Przyczyn może być kilka. Dla wielu miłośników gwiezdnej sagi jedną z nich jest aktor wcielający się w Hana Solo.

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - kto miał zagrać młodego przemytnika?

Wielu fanów uważało, że nie ma sensu robić filmu o postaci tak silnie utożsamiane z aktorem, który oryginalnie ją odgrywał. Osoba, która miałby wystąpić jako młody Han, musiałaby być wierną kopią Harrisona Forda. Niestety mimo dużych starań Ehrenreicha, powierzchownych podobieństw do Forda było mało. Aktor ani nie wyglądał, ani nie brzmiał jak gwiazdor. Od kiedy ogłoszono start pracy nad osobnym filmem o Hanie Solo, fani mieli jednego kandydata, który według nich, nadawałby się idealnie do roli. Chodzi o Anthony'ego Ingrubera, który w swojej karierze miał już okazję wcielić się w młodą wersję Forda w filmie „Wiek Adaline”. Młody aktor nagrał też próbkę swojego talentu, udowadniając, że jest idealnym kandydatem na młodego Solo.

Jeden z fanów zarzucił twórcom, że zignorowali głosy fanów i zmarnowali okazję i zamiast zaangażować do filmu Ingrubera, wybrali Ehrenreicha. Jonathan Kasdan, jeden ze scenarzystów „Hana Solo”, odpowiedział, że Ingruber miał szansę, ponieważ był jednym z aktorów zaproszonych na casting jeszcze z oryginalnymi reżyserami filmu.  

Anthony Ingruber BYŁ na castingu u Chrisa i Phila wraz z setkami innych utalentowanych aktorów. Ale specjalną uwagę poświęcili Anthony'emu, ponieważ SŁYSZELIŚMY o nim od fanów i doceniliśmy jego pracę przy „Adaline”. Finalnie Alden dostał rolę i osobiście bardzo podobało mi się, jak ją zagrał. 

To nie jedyny aktor, który był brany pod uwagę przez twórców. Zachodnie media sugerowały, że oprócz Ehrenreicha rozważano angaż znanego z serii „Kingsman” Tarona Egertona oraz Jacka Reynora, który grał w filmie „Transformers: Wiek zagłady”

Taron Egerton i Jack Reynor Fot. foto: Rob Latour/REX/Shutterstock, Justin Ng/East News

Czy wybór innego aktora wcielającego się w Hana Solo zmieniłby wynik finansowy filmu Rona Howadra? Trudno powiedzieć, ale należy pamiętać, że podobieństwo fizyczne, to nie wszystko. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.