Która postać z horrorów jest ikoną kina grozy? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
31.10.2018 12:22
Która postać z horrorów jest ikoną kina grozy? [WYNIKI SONDY] Fot. materiały promocyjne

Który bohater horrorów zasługuje na miano ikony tego gatunku? Oto wyniki naszej sondy!

Z okazji święta Halloween postanowiliśmy zapytać Was, który z przerażających bohaterów horrorów powinien zostać okrzyknięty ikoną tego gatunku. Oczywiście antagonistów w filmach grozy jest na tyle dużo, że postanowiliśmy ograniczyć się do slasherów, w których pojawiło się najwięcej barwnych postaci. Poza tym ich wizerunki utrwaliły się w popkulturze najbardziej z powodu wielu sequeli opowiadających o ich kolejnych mrocznych losach i nowych ofiarach. Którą postać ze slasherów wybraliście?

Horrory - kto jest ikoną kina grozy?

Na naszą listę trafiło 10 najsłynniejszych przedstawicieli krwawego podgatunku horroru. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Przechwytywanie

I tu nie ma zaskoczenia, bo z miażdżącą przewagą wygrał bohater serii "Koszmar z ulicy Wiązów". Freddy Krueger wykosił konkurencję, zdobywając aż 48% głosów. Na drugim miejscu z 18% figuruje Michael Myers z "Halloween". Jego pojawienie się na podium ma zapewne związek z debiutującym niedawno nowym sequelem historii zamaskowanego zabójcy. Tuż za nim uplasował się Jason Voorhees (10%) znany wszystkim miłośnikom filmów "Piątek trzynastego". Ta trójka na podium była do przewidzenia.

Co ciekawe pozostali kandydaci zebrali znacznie mniej głosów ankietowanych niż zwycięzcy. Laleczka Chucky otrzymała 6%, a Letherface z "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", Pinhead z "Hellraisera" i Ghostface z "Krzyku" po 4%. Wynik ostatniego z zabójców rozczarowuje, biorąc pod uwagę, że horror Wesa Cravena przez 20 lat pozostawał na szczycie najlepiej zarabiających slasherów w historii kina. Ostatnie miejsce ex aequo zajęli Candyman, Creeper ("Smakosz") i Gingerdead Man z 2% głosów.

Mamy nadzieję, że nasze głosowanie zainspirowała Was do obejrzenia klasyki slasherów w halloweenowy wieczór.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.