Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film? [SONDA]

Sergiusz Kurczuk
10.09.2018 15:38
Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film? [SONDA] Fot. A-Force vol. 1 #1

„Captain Marvel” ma rozpocząć nową erę w historii filmów na podstawie komiksów Marvela. Która superbohaterka powinna dostać następną solową produkcję?

W 2018 roku minęło 10 lat, od kiedy w kinach pojawił się pierwszy film pod szyldem Marvel Studios. Chodzi oczywiście o „Iron Mana”, który z miejsca odniósł tak wielki sukces, że twórcy postanowili powołać całe uniwersum. W ciągu dekady doczekaliśmy się kolejnych 19 produkcji, opowiadających o superherosach. Chociaż pierwsza superbohaterka (Black Widow), zadebiutowała w 2. części przygód Tony'ego Starka, kinowy świat Marvela był zdominowany przez mężczyzn. Trudno w to uwierzyć, ale „Ant-Man i Wasp” była pierwszą produkcją z kobiecym pseudonimem w tytule. Wszystko ma odmienić film „Captain Marvel”.

Przyszłość Marvel Studios należy do kobiet

„Captain Marvel”, to pierwsza produkcja studia w pełni poświęcona postaci kobiecej. Wyeksponowanie bohaterek na pierwszy plan wisi w powietrzu od jakiegoś czasu. Aktorki wcielające się w heroiny Marvela w 2017 roku postanowiły zebrać się w sobie i zaproponować szefowi Marvel Studios film o drużynie samych bohaterek. Od wielu miesięcy krążą też informacje o solowej produkcji poświęconej Black Widow. Nic dziwnego, że Kevin Faige od jakiegoś czasu zapowiada, duże zmiany w filmowym świecie Marvela. Historia Carol Danvers będzie przełomem, dzięki któremu w MCU pojawi się o wiele więcej superbohaterek, które dostaną własne filmy. Najwyższa pora, bo w komiksach solowe serie poświęcone postaciom kobiecym, a nawet całkowicie sfeminizowanym drużynom od dawna są na porządku dziennym.

11 Fot. foto: Fearless Defenders vol. 1 #11

Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film?

Postanowiliśmy stworzyć sondę, w której zapytamy Was, które superbohaterki chcielibyście zobaczyć na kinowym ekranie w solowej produkcji. Do tej pory mieliśmy okazję poznać kilka heorin w poprzednich filmach. Biorąc pod uwagę, że Disney podpisał umowę ze studiem Fox i niebawem w MCU zobaczymy postacie związane z X-Men i Fantastic Four, kolejni twórcy będą mieli z czego czerpać. Która bohaterka zasługuje na solowy film?

Zrzut ekranu 2018-09-17 o 07.39.59

Na wyniki czekamy do 17 września 2018 roku. „Captain Marvel” zadebiutuje w marcu 2019 roku. Bohaterka powróci dwa miesiące później w „Avengers 4”, stając do walki z Thanosem. Kolejną produkcją zapowiadaną na rok 2019 jest „Spider-Man: Far from Home”. Najbliższa przyszłość na razie nie jest zdominowana przez superbohaterki, ale wszystko przed nami.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.