Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
17.09.2018 13:51
Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film? [WYNIKI SONDY] Fot. materiały promocyjne

„Captain Marvel” przetrze szlaki innym superbohaterkom z komiksów Marvela na duży ekran. Zanim to nastąpi, zapytaliśmy Was, która heroina zasługuje na solowy film. Jak odpowiedzieliście?

Po 10 latach kinowych historii o superbohaterach przyjdzie czas na superbohaterki. Nowy rozdział w historii Marvel Studios przyniesie premiera „Captain Marvel” - pierwszej produkcji studia, w której pierwsze skrzypce będzie grać kobieta. Na razie wiadomo, że w przyszłości zobaczymy solowe przygody Black Widow, ale prace nad filmem są na razie na wczesnym etapie. Potwierdzono też, że na dużym ekranie pojawi się Ms. Marvel, czyli Kamala Khan, a aktorki filmów Marvel Studios liczą na to, że wystąpią w produkcji poświęconej grupie złożonej z samych heroin. Ta era jest dopiero przed widzami filmowych adaptacji komiksów Marvela. Postanowiliśmy wyprzedzić fakty i zapytać czytelników Antyradio.pl, którą superbohaterkę chcieliby zobaczyć w kolejnej produkcji Marvel Studios. 

Która superbohaterka Marvela powinna dostać własny film?

W tym celu stworzyliśmy specjalną sondę, w której pojawiło się 25 pseudonimów najpopularniejszych komiksowych bohaterek. Nie zabrakło też postaci dobrze znanych z innych filmów Marvela, które jednak nie miały szansy zaprezentować się w solowej produkcji. Na liście uwzględniliśmy również heroiny związane z grupami, do których Disney do niedawna nie miał praw (X-Men i Fantastic Four). Po przejęciu 21th Century Fox, niebawem w MCU zobaczymy nowe postacie, które od dawna powinny występować u boku Avengers. 

Jak zagłosowaliście? Trzeba przyznać, że wyniki sondy są dość zaskakujące.

Zrzut ekranu 2018-09-17 o 07.39.59

Na trzecim miejscu z 15% głosów znalazła się Photon. To bohaterka znana dobrze fanom komiksów o Avengers. Monica Rambeau w swojej karierze miała wiele pseudonimów (to ona jako pierwsza kobieta nosiła miano Captain Marvel) i była cennym nabytkiem grupy superbohaterów ze względu na swoje moce. Monica potrafi transformować swoje ciało w dowolny typ energii elektromagnetycznej, a także manipulować siłami fizycznymi, które ją otaczają. W filmie „Captain Marvel” zobaczymy matkę bohaterki - Marię, której przydomek będzie brzmiał Photon.

Na drugim miejscu z 16% głosów pojawiła się She-Hulk. Prawniczka Jennifer Walters zyskała moce podobne do swojego kuzyna Bruce'a Bannera w wyniku transfuzji krwi. Od Hulka różni się jednak tym, że zachowuje swoją świadomość podczas metamorfozy. Fani komiksów pokochali She-Hulk, która swoją bezpardonowością i seksownością wyróżniała się na tle innych bohaterek. Należała zarówno do Avengers, jak i Fantastic Four. Gdyby pojawiła się w MCU, na pewno wniosłaby dużo nowej energii, szczególnie w relacji z Brucem Bannerem.

Zwyciężczynią naszej sondy została postać dobrze znana fanom kinowych przygód Avengers. Chodzi o Scarlet Witch graną przez Elizabeth Olsen. Bohaterka zdobyła aż 20% głosów. Scarlet Witch zadebiutowała w filmie „Avengers: Age of Ultron” i chociaż nie poświęcono jej zbyt dużo czasu ekranowego, spodobała się widzom ze względu na swoją tajemniczość, tragizm i potężną moc. Jakiś czas temu pojawiły się głosy, że Taikia Waititi chce zrobić produkcję o Scarlet Witch i Visionie, ale Marvel Studios nie potwierdziło, że ma w planach taki film.

Jak widać, druga dekada MCU może wprowadzić wiele nowych ciekawych bohaterek. Na razie pozostaje nam czekać na debiut „Captain Marvel”. Polska premiera produkcji została nieprzypadkowo zaplanowana na Dzień Kobiet. Brie Larson w roli superbohaterki zobaczymy 8 marca 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.