Które seriale Netfliksa były w tym roku najpopularniejsze? Znamy wyniki oglądalności

18.10.2019 14:10
Foto: materiały prasowe Netflix|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Poznaliśmy wyniki oglądalności seriali Netflix Originals i wiemy, który z seriali platformy rzeczywiście jest najbardziej popularny.

Seriale okraszone szyldem "Netflix Originals", choć prezentują różny poziom, cieszą się niezmienną popularnością. Jednak który z nich jest faktycznie najpopularniejszy Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Opublikowano bowiem wyniki oglądalności na 2019 rok. Jak prezentuje się lista?

Netflix - najpopularniejsze seriale w 2019 roku

The New York Times opublikował raport analityczny, który dał użytkownikom wgląd w to, jakie oryginalne seriale Netfliksa są faktycznie najpopularniejsze. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że miejsce pierwsze powędrowało do "Stranger Things". Produkcja braci Duffer zgromadziła przed odbiornikami o prawie 20 milionów więcej osób niż "The Umbrella Academy", czyli "serial numer dwa". 

Przeczytaj także

Netflix to jednak nie tylko science fiction. Na liście 10 najpopularniejszych seriali 2019 roku znalazły się również produkcje dokumentalne, kryminalne oraz hiszpańsko-języczne seriale akcji. Poniżej znajdziecie pełną listę, wraz z ilością odsłon jaką zgromadził dany tytuł.

1. "Stranger Things" - 64 miliony

Serial o dzieciakach z Hawkins powrócił w lipcu z 3. sezonem i zdominował całą platformę. Najnowsza seria przyciągnęła przed ekrany aż 64 miliony widzów, ustanawiając nowy rekord serwisu.

Przeczytaj także

2. "The Umbrella Academy" - 45 milionów

"The Umbrella Academy" to serial, który na początku roku był na językach wszystkich. Historia dysfunkcjonalnej rodziny superbohaterów, której członkowie starają się powstrzymać nadciągający Armageddon, okazała się tworem tak specyficznym, że nie sposób przejść obok niej obojętnie.

3. "Dom z papieru" - 44 miliony

"Dom z papieru" to najpopularniejszy europejski serial Netfliksa i doskonały sposób na wieczorny relaks po pracy. Fabuła bywa absurdalna, przedstawione wydarzenia stoją często w opozycji do jakiejkolwiek logiki, ale serial broni się na wielu innych płaszczyznach. Dlatego właśnie stanowi doskonałą, bezmyślną rozrywkę i cieszy się tak wielką popularnością.

Przeczytaj także

4. "You" - 40 milionów

"You" również jest produkcją, która odbiła się dość szerokim echem wśród serialomaniaków. Opowieść o stalkerze i mówiąc wprost - psychopacie, wywołała liczne dyskusje w mediach społecznościowych, a szum wokół postaci głównego bohatera próbował ugasić sam aktor wcielający się w jego rolę. Penn Badgley nie potrafił bowiem pojąć, jak kobiety mogą zachwycać się kimś takim, a samą postać określił jako najbardziej oślizgłą i antypatyczną, jaką przyszło mu kiedykolwiek zagrać

5. "Sex Education" - 40 milionów

Przykład, że seriale dla nastolatków nie muszą być głupie. "Sex Education" to ciekawy sposób na przystępną edukację seksualną, podaną w zabawny sposób. Jest to historia licealisty, którego matka jest wziętym seksuologiem. Chłopak postanawia wykorzystać wiedzę przekazaną przez matkę, by rozkręcić własny biznes w szkole.

Przeczytaj także

6. "Nasza Planeta" - 33 miliony

Fenomenalny serial dokumentalny pokazujący różnorodność ekosystemów tworzących naszą planetę. "Our Planet" bada wszystko, od arktycznych pustkowi po dżungle Ameryki Południowej, ukazując, jak piękna może być Ziemia. Co więcej, zachwycające ujęcia rzadko spotykanych zwierząt zostają tu zestawione z gorzkimi refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska

7. "Niewiarygodne" - 32 miliony

"Niewiarygodne" to serial kryminalny, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Przedstawia on dwie historie, które w trakcie seansu toczą się równolegle, by ostatecznie połączyć się w poruszającym finale. Młoda dziewczyna zgłasza gwałt, jednak pod naciskiem otoczenia odwołuje zeznania. Jakiś czas później dwie policjantki prowadzą łudząco podobną sprawę. Jeśli wciąż zastanawiacie się, czemu tak wiele ofiar napaści seksualnych nigdy się nie ujawnia - ten serial nakreśli wam ogólne wyjaśnienie. 

Przeczytaj także

8. "Już nie żyjesz" - 30 milionów

Czarna komedia przedstawiająca historię dwóch kobiet, które poznają się w smutnych okolicznościach i z miejsca zostają najlepszymi przyjaciółkami. Jednak, gdy na jaw zaczynają wychodzić wzajemne kłamstwa i półprawdy, ich więź wystawiona zostaje na próbę.

9. "Jak nas widzą" - 25 milionów

"Jak nas widzą" to miniserial Netfliksa oparty na prawdziwej historii "Piątki z Central Parku". Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana i Korey Wise to pięciu czarnoskórych nastolatków, którzy zostali skazani za gwałt, którego nie popełnili. W 4-odcinkowej produkcji obserwujemy historię, która działa się na przestrzeni 25 lat - od kiedy chłopcy zostali po raz pierwszy przesłuchani przez policję, po ugodę, którą zawarli z miastem Nowy Jork.

10. "Elita" - 20 milionów

Hiszpańska produkcja Netfliksa, przedstawiająca losy zdegenerowanych dzieciaków z wyższych sfer. Drugi sezon ukazał się we wrześniu 2019 roku i odniósł taki sukces, że platforma zdecydowała się na zamówienie kolejnej serii. 

Przeczytaj także

Lista nie zawiera większych niespodzianek. Jedyny wyjątek może stanowić brak wspaniałego "Mindhuntera". Jeśli korzystacie z Netfliksa i ciekawi was po jakie tytuły z jego biblioteki warto sięgnąć, koniecznie odwiedźcie naszą stronę. Z tekstów naszego autorstwa dowiecie się między innymi jakie seriale dokumentalne Netfliksa warto obejrzeć, lub które seriale młodzieżowe nie będą stratą czasu. Zapraszamy!

Zobacz też: 9 najlepszych seriali kostiumowych dostępnych na Netflix

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.