Którego superbohatera chciał zwerbować Tony Stark w pierwszych wersjach scenariusza „Wojny Bohaterów”?

Sergiusz Kurczuk
18.06.2018 15:18
Tony Stark (Robert Downey Jr.) i Peter Parker (Tom Holland)|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

Mało brakowało, a Spider-Man nie zostałby protegowanym Tony'ego Starka. Początkowo Iron Man chciał wystawić do walki z Kapitanem Ameryką innego herosa. 

Chociaż film „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów” nie należy do najlepszych filmów Marvel Studios, dla fanów Spider-Mana to bardzo ważna produkcja. Peter Parker zadebiutował w MCU za sprawą konfliktu, który pojawił się pomiędzy Iron Manem i Kapitanem Ameryką. Każdy z herosów zebrał własną drużynę. Tony Stark zainteresował się tajemniczym nowojorskim superbohaterem, którego postanowił wziąć pod swoje skrzydła. Scena, w której Spidey odbiera tarczę Capowi, jest jednym z najsłynniejszych fragmentów „Civil War”. 

Dzięki filmowi marzenie wielu fanów Marvela w końcu się spełniło. Spider-Man po raz pierwszy w historii kina walczył u boku Avengers. Okazuje się, że początkowo protegowanym Iron Mana miał być zupełnie inny bohater. 

Ant-Man jako pomocnik Iron Mana?

Twórcy podcastu Fatman on Batman przeprowadzili rozmowę ze scenarzystami 3. części przygód Kapitana Ameryki. Christopher Markus i Stephen McFeely wyznali, że w pierwszych wersjach scenariusza „Wojny Bohaterów”, miejsce Spider-Mana miał zająć Ant-Man. Taki plan miał wejść w życie, gdyby Sony nie zgodziłoby się użyczyć postaci pajęczaka na potrzeby MCU. 

McFeely: [Tony Stark] miał zwerbować kogoś innego. Prawdopodobnie Ant-Mana. Myślę, że tak by się to potoczyło. Cóż, mieliśmy pomysł, gdzie mógłby rekrutować tego kogoś, prawda?

Markus: Właściwie to miał jechać do San Francisco. To nie byłoby takie fajne.

McFeely: Wydaje mi się, że [Scott Lang] miał oglądać swoją córkę grającą w piłkę nożnej. To nie było dobre. 

To całkiem ciekawa alternatywa, tym bardziej że finalnie Scott Lang dołączył do grupy Kapitana Ameryki. Biorąc pod uwagę charakter Ant-Mana i jego kryminalną przeszłość, wydaje się, że naturalnie wpasował się do grupy Capa, która sprzeciwiała się ustawie rejestrującej superbohaterów. Zresztą wystarczy sobie przypomnieć, jak zdolności Langa przydały się w potyczce z Iron Manem. Gdyby Sony nie zgodziło się na użycie Spider-Mana, MCU wyglądałoby dziś zupełnie inaczej. Na szczęście Spidey nie tylko pojawił się w kinowym uniwersum Marvela, ale również oficjalnie dołączył do Avengers podczas potyczki z Thanosem.

Marvel Studios obecnie pracuje nad sequelem filmu „Spider-Man: Homecoming”. Według niektórych fanów finał „Infinity War” sugeruje, że 2. część będzie rozgrywać się przed rozpoczęciem konfliktu z Thanosem. Czy tak się stanie? Dowiemy się w maju 2019 roku, kiedy na ekrany kin wejdzie wciąż niezatytułowana 4. część „Avengers”. Drugi solowy film o Spider-Manie zadebiutuje 4 lipca 2019 roku. Natomiast Ant-Man powróci z Wasp u boku już 3 sierpnia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.