Który film DC jest według Was najlepszy, a który najgorszy? [SONDA]

Kamil Kacperski
30.08.2018 17:35
DC Universe|undefined Fot. materiały prasowe

Filmy DC powstają bez większych przerw od 1978 roku, czyli daty premiery pierwszego „Supermana”, chociaż pojawiały się już w latach 50. Łącznie powstało ich ponad 30. Który z nich jest zdecydowanie najlepszy?

Oczywiście do wyboru nie będą absolutnie wszystkie filmy od DC - tych jest ponad 30 i należą do nich takie perełki jak „Superman i Człowiek Kret” czy „Potwór z Bagien” i „Powrót Potwora z Bagien”. Ale po kolei. Pierwszym filmem, na który możecie zagłosować jest „Batman zbawia świat”, czyli bardzo barwna wersja przygód Mrocznego Rycerza z Adamem Westem w roli głównej.

Kilkanaście lat po premierze tego dzieła ludzie uwierzyli, że człowiek może latać wraz z „Supermanem” i „Supermanem 2”. Po niewypałach, którymi były dwie następne części opowiadające o przygodach Człowieka ze Stali, DC odbudowywało renomę „Batmanem” Tima Burtona, którego premiera odbyła się w 1989 roku. W latach 90. doczekaliśmy się 3 kolejnych filmów o człowieku-nietoperzu, a ten ostatni („Batman i Robin”) niemalże zniszczyły markę.

Najlepsze filmy o superbohaterach DC

DC przeprowadziło filmowy renesans w połowie pierwszej dekady XXI wieku w postaci „Batmana: Początku” i „Superman powraca”. Christopher Nolan następnie dokończył swoją trylogię o Mrocznym Rycerzu i od tego momentu rozpoczęły się czasy DC Extended Universe, które w 2013 roku otworzył „Człowiek ze stali”. Następnie pojawiły się „Batman v Superman”, „Suicide Squad”, „Wonder Woman” i „Liga Sprawiedliwości”. W planach jest jeszcze „Aquaman”, „Shazam!” i „Wonder Woman 1984”, które będzie kontynuacją przygód Diany Prince.

 

Najgorsze filmy o superbohaterach DC

Nie można zapominać o mniej kojarzonych z DC postaciami, czyli o „Constantinie”, „Watchmen. Strażnikach” i „V jak vendetcie”, a także filmach zdecydowanie najgorszych, czyli „Green Lanternie”, „Jonah Hexie”, „Kobiecie-Kot” i „Stalowym rycerzu” z Shaqiem w roli głównej. Który z wyżej wymienionych filmów jest według Was najlepszy, a który najgorszy? Odpowiedzi będziemy zbierali do 7 września 2018 roku.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.