Który film z serii "Harry Potter" jest najlepszy? [SONDA]

Sergiusz Kurczuk
16.11.2018 15:40
Daniel Radcliffe jako Harry Potter |undefined Fot. kadr z filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter to nie tylko cykl książek autorstwa J.K. Rowling, ale również seria filmów na ich podstawie. W związku z premierą filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", postanowiliśmy zapytać czytelników Antyradio.pl, która adaptacja przygód młodego czarodzieja jest najlepsza.

Kiedy J.K. Rowling w 1997 roku wydawała pierwszą część przygód Harry'ego Pottera, prawdopodobnie nie spodziewała się ogromnego sukcesu, który osiągnie jej powieść dla młodzieży. W ciągu kolejnych lat uniwersum stworzone przez pisarkę poszerzało się i dość szybko serią zainteresowało się Hollywood. Teraz Rowling powiększa wykreowany przez siebie świat, pisząc scenariusze do spin-offów filmowych opowieści o młodym czarodzieju. 16 listopada 2018 roku odbyła się polska premiera filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". Z tej okazji stworzyliśmy sondę, w której pytamy Was o najlepszą filmową adaptację serii "Harry Potter".

"Harry Potter" - która część filmu jest najlepsza?

Pierwsza część filmowej wersji przygód Harry'ego Pottera ukazała się w 2001 roku i z miejsca stała się hitem. Kolejne produkcje powstawały przez kolejne 10 lat, a Daniel Radcliffe wcielający się w tytułowego bohatera na stałe jest utożsamiany z młodym czarodziejem. Po latach studio Warner Bros. postanowiło kontynuować popularność serii i zaangażowało J.K. Rowling do pracy nad spin-offem o Newcie Scamanderze, który rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami z "Kamienia Filozoficznego".  Z powodu premiery filmu postanowiliśmy oddać się w sentymentalną podróż i zapytać Was, która część "Harry'ego Pottera" jest najlepsza?

HP

Na odpowiedzi czekamy do 26 listopada 2018 roku. "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" to 10. film osadzony w uniwersum stworzonego przez pisarkę. Twórcy zapowiadają, że zobaczymy kolejne trzy części spin-offa. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się kolejne produkcje opowiadające o pobocznych bohaterach uniwersum Harry'ego Pottera.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.