Który film z serii "Harry Potter" jest najlepszy? [SONDA]

Sergiusz Kurczuk
16.11.2018 15:40
Daniel Radcliffe jako Harry Potter |undefined Fot. kadr z filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter to nie tylko cykl książek autorstwa J.K. Rowling, ale również seria filmów na ich podstawie. W związku z premierą filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", postanowiliśmy zapytać czytelników Antyradio.pl, która adaptacja przygód młodego czarodzieja jest najlepsza.

Kiedy J.K. Rowling w 1997 roku wydawała pierwszą część przygód Harry'ego Pottera, prawdopodobnie nie spodziewała się ogromnego sukcesu, który osiągnie jej powieść dla młodzieży. W ciągu kolejnych lat uniwersum stworzone przez pisarkę poszerzało się i dość szybko serią zainteresowało się Hollywood. Teraz Rowling powiększa wykreowany przez siebie świat, pisząc scenariusze do spin-offów filmowych opowieści o młodym czarodzieju. 16 listopada 2018 roku odbyła się polska premiera filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". Z tej okazji stworzyliśmy sondę, w której pytamy Was o najlepszą filmową adaptację serii "Harry Potter".

"Harry Potter" - która część filmu jest najlepsza?

Pierwsza część filmowej wersji przygód Harry'ego Pottera ukazała się w 2001 roku i z miejsca stała się hitem. Kolejne produkcje powstawały przez kolejne 10 lat, a Daniel Radcliffe wcielający się w tytułowego bohatera na stałe jest utożsamiany z młodym czarodziejem. Po latach studio Warner Bros. postanowiło kontynuować popularność serii i zaangażowało J.K. Rowling do pracy nad spin-offem o Newcie Scamanderze, który rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami z "Kamienia Filozoficznego".  Z powodu premiery filmu postanowiliśmy oddać się w sentymentalną podróż i zapytać Was, która część "Harry'ego Pottera" jest najlepsza?

HP

Na odpowiedzi czekamy do 26 listopada 2018 roku. "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" to 10. film osadzony w uniwersum stworzonego przez pisarkę. Twórcy zapowiadają, że zobaczymy kolejne trzy części spin-offa. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się kolejne produkcje opowiadające o pobocznych bohaterach uniwersum Harry'ego Pottera.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.