Który z bohaterów MCU jest najsilniejszy? [SONDA]

Kamil Kacperski
13.08.2018 16:56
Avengers|undefined Fot. materiały prasowe

Hulk, Thor, a może mniej oczywisty Vision? Tym razem zastanowimy się nad tym, który z superherosów Marvela według was wygrałby w walce. Liczy się zatem nie tylko czysta siła, ale również i umiejętności. 

Na początku musimy wyeliminować tych najbardziej „ludzkich bohaterów” - Hawkeye, Kapitan Ameryka, Zimowy Żołnierz, Black Panther i Doktor Strange odpadają. Ten ostatni, mimo, że jest definitywnie potężny, zostaje zdyskwalifikowany za to, że jego moce są magiczne i w walce fizycznej raczej nie miałby zbyt dużych szans nawet z Hawkeyem. Skupimy się więc na największych z największych. W naszym konkursie będziecie mieli możliwość zagłosować na Hulka, Thora, Visiona, Iron Mana w stroju Hulkbuster oraz Ant-Mana w formie Giant-Mana.

Kto jest najsilniejszy w MCU?

Między tymi bohaterami zaistniały już pewne konflikty - Hulk zmierzył się dwukrotnie z Thorem (w „Avengers” oraz „Thorze: Ragnarok”). Pierwsza bitwa była właściwie nierozstrzygnięta, w drugiej natomiast zdecydowanie wygrywał Thor. Koniec końców Bóg Pioruna niestety był zmuszony do kapitulacji. Thor zmierzył się również z Iron Manem, ich pojedynek został przerwany przez Kapitana Amerykę. Zostając przy Iron Manie - nie możemy zapomnieć o tym, że Tony Stark w stroju Hulkbuster pokonał zielonego potwora, który był pod wpływem magii Scarlet Witch. 

Jeśli chodzi zaś o Visiona i Giant-Mana to oni również mieli okazję się zmierzyć - to cios od androida z Kamieniem Umysłu chwilowo wytrącił Scotta Langa z równowagi. Widzieliśmy również, że Vision nie miał najmniejszego problemu ze zniszczeniem zbroi War Machine'a, więc możemy przypuszczać, że Hulkbuster również nie byłby dla niego zbyt dużą przeszkodą. Nie wiemy jednak, jak ten sztuczny Avenger poradziłby sobie z Hulkiem i Thorem, zwłaszcza że Asgardczyk ma od niedawna nową, jeszcze potężniejszą broń pod postacią toporo-młota Stormbreakera. 

Stąd pojawia się nasze pytanie - kto dla Was jest najsilniejszym Avengerem? Hulk, Thor, Iron Man w Hulkbusterze, Vision, a może Giant-Man? Zagłosujcie w naszej sondzie. Wyniki ogłosimy już w poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.