Kup kawałek domku z „Martwego zła 2”

Robert Skowronski
07.07.2017 13:00
Kup kawałek domku z „Martwego zła 2” Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Cząstka klasycznego horroru Sama Raimiego może stać się Twoją własnością. Nie, nie chodzi o wydanie DVD czy Blu-ray. Na aukcję trafił fragment chatki znanej z ekranu.

Ash Williams wybiera się tu ze swoją dziewczyną, a para szybko staje się obiektem ataku nieczystych mocy pochodzących z tajemniczego Necronomiconu. Scenerią tych wydarzeń staje się stara chata w środku lasu. W 2016 roku jeden z fanów „Martwego zła”, Mike Pasquale, postanowił odrestaurować obróconą w ruinę nieruchomość.

Budynek zawalił się w wyniku pożaru w 2014 roku. Resztki budowli zgniły i zostały naruszone przez termity - tym samym proces restaurowania był znacząco utrudniony. Prace przy chatce mieszczącej się w Wadesboro w Karolinie Północnej co prawda szły na przód, ale konstrukcja ponownie się zawaliła. Elementy budowli wraz z Pasqualem odwiedziły różne konwenty, a teraz... trafiły na sprzedaż.

W serwisie eBay pojawiła się aukcja z pokaźnym fragmentem chatki - znajdziecie ją pod TYM linkiem. Oto co Mike Pasquale napisał w opisie przedmiotu:

Nie mam już miejsca na przechowywanie tego, ani wystarczająco dużej przestrzeni, aby wystawić przedmiot na widok publiczny. Nie chciałbym tego rozmontowywać. Temu fragmentowi udało się przetrwać zawalenie chatki. Element został wymontowany przeze mnie i znajomego z oryginalnego domku w Wadesboro, który wystąpił w „Martwym źle 2”. Miało to miejsce w kwietniu 2016 roku.

Kawałek ściany strychu dostępny jest obecnie w cenie 1499 dolarów. Licytacja potrwa do czwartku 13 lipca 2017 roku. Tu możecie zobaczyć zdjęcia domku:

Fani serii z Brucem Campbellem czekają pewnie na kolejne odcinki serialu „Ash kontra martwe zło”. Stacja Starz zamówiła już 3. sezon. W planach jest też zrealizowanie pełnometrażowego „Martwego zła 4”. 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.