Kurtka Hana Solo z „Imperium kontratakuje” trafi na aukcję. Jest wyceniana na milion funtów

Maciej Koprowicz
02.08.2018 12:08
Kurtka Hana Solo z „Imperium kontratakuje” trafi na aukcję. Jest wyceniana na milion funtów Fot. © Lucas film / walt Disney/Collection Christophel/EAST NEWS

Bezcenna pamiątka z planu piątego epizodu „Gwiezdnych wojen” trafi na aukcję. Walka majętnych fanów kosmicznej sagi z pewnością będzie zacięta.

Prop Store, dom aukcyjny z Londynu wystawi na licytację kilka bardzo rzadkich pamiątek z sagi „Gwiezdne wojny”. Wśród nich będą między innymi miecz świetlny Luke’a Skywalkera z „Powrotu Jedi” oraz dwa hełmy szturmowców – jeden z „Nowej nadziei” i drugi z „Ostatnich Jedi”.

Kurtka Hana Solo na aukcji

Najwięcej emocji budzi jednak oryginalna kurtka, w której Harrison Ford występował jako Han Solo w filmie „Imperium kontratakuje”. Kultowy strój ma osiągnąć cenę od pół miliona do miliona funtów.

harrison ford han solo Fot. foto: Screen Prod / Photononstop/EAST NEWS

Podczas aukcji na licytację trafi ponad 600 filmowych rekwizytów, nie tylko z „Star Wars”. Będzie można kupić między innymi bicz Indiany Jonesa z „Indiana Jones i świątynia zagłady”, deskorolkę Marty’ego McFly’a z „Powrotu do przyszłości 2”, pudełko z grą „Jumanji”, czapkę Forresta Gumpa czy nawet… szlafrok Tylera Durdena z „Fight Club”. Łączna wartość przedmiotów wyceniana jest na 3,5 miliona funtów. Aukcja odbędzie się 20 września 2018 w Londynie.

Który z tych rekwizytów chętnie byście „przytulili”, gdybyście mieli wystarczająco gruby portfel?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.