Kylo Ren miał być pierwotnie znacznie bardziej przerażający. Zobaczcie szkic koncepcyjny

20.08.2019 13:09
Kylo Ren|undefined Fot. Everett Collection/East News

W sieci pojawił się jeden ze szkiców koncepcyjnych przygotowanych na potrzeby "Przebudzenia mocy", który przedstawia początkowy wizerunek Kylo Rena. Zobaczcie, jak bardzo przerażający był złoczyńca. 

Chociaż nowe filmy z serii "Gwiezdne wojny" bardzo dzielą fanów, to większość osób raczej zgodnie stwierdzi, że Kylo Ren to jedna z najlepszych nowości w sadze o Skywalkerach. Rozdarty między Ciemną a Jasną Stroną Mocy dzieciak jest naiwny i wybuchowy, ale jednocześnie inteligentny oraz potężny, co tworzy ciekawe połączenie.

Jego relacja z Rey w VIII odsłonie sagi była jednym z najjaśniejszych punktów całego filmu, a konkluzja jego historii w IX części jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wątków "Skywalkera. Odrodzenia". 

Kylo Ren początkowo był bardziej przerażający

Do tej niezwykle ważnej roli wybrano Adama Drivera, który od czasu pojawienia się w "Przebudzeniu mocy" zagrał m.in. w "Milczeniu" Martina Scorsese, a także zdobył nominację do Oscara za Najlepszą rolę drugoplanową w "BlackKklansmanie". Świetny aktor młodego pokolenia idealnie oddaje dwubiegunowość Kylo Rena. Dlatego też ciekawie jest zobaczyć szkice koncepcyjne, które przedstawiają postać zgoła inną. Zdecydowanie bardziej przerażającą. 

Przeczytaj także

Szkicownik Lucasfilm Christian Alzmann podzielił się niedawno concept-artami z czasów pracy nad "Przebudzeniem mocy". Jeden z nich prezentował początkową wersję Kylo Rena - wtedy nazywał się jeszcze Jedi Killer. Szkicu jednak nie użyto w VII odsłonie "Gwiezdnych wojen". Znalazł jednak swój dom w serialu animowanym "Rebelianci", gdzie posłużył za inspirację dla Inkwizytora o imieniu Piąty Brat. Zobaczcie szkic:

Znaną nam wersję Kylo Rena o twarzy Adama Drivera zobaczymy w "Gwiezdnych wojnach IX", które otrzymały podtytuł "Skywalker. Odrodzenie". Nowy film z kosmicznej sagi zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Nowa fanowska teoria zmieni wszystko, co wiedzieliście o IX epizodzie "Gwiezdnych wojen"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.