Laleczka Chucky trafi do kosmosu?

Kamil Dachnij
27.07.2017 12:15
Laleczka Chucky trafi do kosmosu? Fot. kadr z filmu + Ed Wood pejnta

Słynne franczyzy kina grozy z części na części stają się coraz bardziej absurdalne. Kto wie, czy nie zobaczymy morderczej laleczki w zupełnie nowej scenerii. 

Mimo iż fani horrorów raczej nie stawiają osławionego Chucky’ego obok takich ikon gatunku jak Freddy Krueger, Michael Myers czy Jason Voorhees, to trzeba przyznać, że diaboliczna lalka potrafiła przez te wszystkie lata utrzymać się w świecie filmu. Przed nami właśnie premiera 7. z kolei części serii pt: „Cult of Chucky”, która odbędzie się 20 października 2017 roku. Jednak twórca postaci, Don Mancini, już myśli o kolejnej odsłonie. Jeśli wierzyć jego słowom, to akcja filmu mogłaby się przenieść do kosmosu:

Mam pomysł na film o Chuckym w kosmosie. To coś w stylu tego, co robią dzieciaki, gdy przedstawiają załogę wahadłowca z jakąś maskotką. Chucky… Chucky w kosmosie!

Na pierwszy rzut oka słowa Manciniego można potraktować jako żart, ale skoro wpadł na taki pomysł, to prawdopodobnie podchodzi do sprawy na poważnie. I nie ma co ukrywać, że wysłanie laleczki Chucky w kosmos brzmi zabawnie. To mogłoby wypalić. Tego typu rzeczy nie są akurat czymś nowym, jeśli chodzi o słynne franczyzy, bo wystarczy sobie przypomnieć film „Jason X” z serii „Piątku trzynastego”, czy 4. część „Leprechauna” i „Hellraiser: Bloodline”. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że seria o seryjnym mordercy uwięzionym w ciele lalki nigdy nie należała do najpoważniejszych, to szanse na dobrą rozrywkę tylko rosną.

Przypomnijmy, że „Cult of Chucky” opowie o losach Niki, która od kilku lat przebywa w zakładzie psychiatrycznym. W wyniku odbytych terapii, dziewczyna jest przekonana, że to ona zabiła swoją rodzinę, a nie laleczka Chucky. Jednak pewnego dnia, jej lekarz decyduje się na zastosowanie nietypowego narzędzia w terapii – tytułową lalkę. Od tej chwili, w tajemniczych okolicznościach, giną ludzie, a Niki zaczyna wątpić w to, że jest obłąkana. Andy Barclay, odwieczny przeciwnik zabawki, spróbuje pomóc dziewczynie, jednak aby tego dokonać, będzie musiał najpierw poradzić sobie z Tiffany - narzeczoną Chucky'ego.

W filmie zobaczymy Fionę Dourif, Alexa Vincenta, Jennifer Tilly, Zaka Santiago oraz Elisabeth Rosen. Głosu lalce użyczył Brad Dourif. Reżyserem „Cult of Chucky” jest wspomniany Don Mancini, autor scenariuszy do wszystkich filmów serii. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.