Lando Calrissian pojawi się w filmie o młodym Hanie Solo

Robert Skowronski
12.08.2016 11:56
Lando Calrissian pojawi się w filmie o młodym Hanie Solo Fot. kadr z filmu

Disney i Lucasfilm prowadzą właśnie casting do roli Lando, którego pierwotnie w „Imperium kontratakuje” zagrał Billy Dee Williams.

Film o młodym Hanie Solo przerodzi się w trylogię. Bliski przyjaciel pilota Sokoła Millenium pojawi się już w 1. odsłonie jego przygód. To miła niespodzianka, zwłaszcza że Lando nie został wspomniany w „Przebudzeniu mocy” i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmieć przy okazji premiery „Epizodu VIII”.

Postać, która pojawiła się po raz pierwszy w 5. części „Gwiezdnych wojen” i zjawiła się także w „Powrocie Jedi”, to hazardzista. Prawdopodobnie to właśnie z tego faktu wziął się kryptonim, pod jakim przeprowadzany jest casting, czyli „Chance”. Można założyć, że to odniesienie do szczęścia, jakie towarzyszyło bohaterowi podczas jego gier w karty i kości. Przypominamy jednak, że Lando miewał też pecha, jak wtedy, gdy w turnieju sabac przegrał Sokoła Millenium na rzecz Hana Solo.

Nie ujawniono jeszcze, jak duża rola przypadnie Lando w spin-offie „Gwiezdnych wojen”, ani czy są już jacyś faworyci do zagrania go. Wiemy jednak, że młodym Hanem Solo będzie Alden Ehrenreich - do tej roli kandydowali m.in. Miles Teller i Charlie Cox. Obraz wyreżyseruje duet Phil Lord i Chris Miller, twórcy m.in. „LEGO: Przygoda”. Film ma mieć swoją premierę latem 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku. Wcześniej otrzymamy „Łotra 1”, bo w grudniu 2016, zaś 2017 przyniesie „Epizod VIII”.

Przypominamy, że Lando Calrissian okazał się zdrajcą, który wydała Hana Solo, księżniczkę Leię, Wookiego oraz C3PO Darthowi Vaderowi i łowcy głów Boba Fettcie. Później jednak odkupił swoje winy pomagając odbić Solo z planety Tatooine, gdzie galaktyczny przemytnik był więziony przez Jabbę. W „Powrocie Jedi” Lando pilotował Sokoła Millenium i pomógł przy zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Wymienieni bohaterowie mają bogatą przeszłość wspólnej znajomości, prawdopodobnie część tej historii poznamy w filmie Millera i Lorda.

Cieszycie się, że zobaczymy na ekranie młodego Lando?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.