Laurence Fishburne wciąż nie został zaproszony do obsady "Matriksa 4". Co gwiazdor sądzi o filmie?

18.08.2020 08:58
kadr z filmu Matrix|undefined Fot. Groucho II Film Partnership / Si/Collection Christophel/East New

"Matrix 4" to wielkie wydarzenie filmowe, ale fanów serii martwi brak Laurence'a Fishburne'a w obsadzie. Co aktor sądzi na temat kontynuacji kultowego dzieła?

Kiedy ogłoszono, że po latach powstanie czwarta część "Matriksa", fani nie mogli się nacieszyć. Po podaniu informacji o powrocie do serii Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss radość była jeszcze większa. Miłośników historii o Neo zmartwił jednak jeden szczegół - brak w obsadzie Laurence'a Fishburne'a - odtwórcy Mrofeusza. Aktor nadal nie dostał angażu i postanowił skomentować nadchodzące przedsięwzięcie.

"Matrix 4" - Laurence Fishburne nie zagra w filmie?

Praca nad "Matriksem 4" rozpoczęła się już jakiś czas temu. Chociaż zdjęcia trzeba było wstrzymać ze względu na pandemię koronawirusa, Reeves potwierdził, że ekipa ponownie wróciła na plan.

Przeczytaj także

Wciąż nie ma na nim jednak Fishburne'a, który wcielał się w bardzo kluczową postać. Fabuła nie jest jeszcze do końca znana, ale fani są zdziwieni tą decyzją Lany Wachowski, która reżyseruje film. Morfeusz był jedynym oryginalnym członkiem załogi statku Nabuchodonozor, który przeżył i wiele czynników wskazuje na to, że nie pojawi się w filmie. Natomiast Neo i Trinity, którzy zginęli w trzeciej części, powrócą w nadchodzącym sequelu.

Przeczytaj także

Z tego powodu Fishburne został zapytany w rozmowie z magazynem "New York", co sądzi o "Matriksie 4". Jak aktor skomentował tę sytuację?

Nie zostałem zaproszony do filmu. Może dzięki temu napiszę kolejną sztukę teatralną? (...) Życzę im dobrze. Mam nadzieję, że ten film będzie świetny.

Rola Morfeusza przyniosła aktorowi rozpoznawalność na całym świecie i miała znaczny wpływ na komercyjny charakter zawodu Fishburne'a. Z tego powodu wspomina ją bardzo dobrze.

Prawdopodobnie jest to rola, z której będę najlepiej pamiętany, bo jest świetna. Co więcej, to nie jedyna rola, z której słynę . Dzięki niemu [Morfeuszowi - przyp. red.] miałem w ręku Dartha Vadera i Obi-Wana. Bruce'a Lee, Muhammada Alego i kung-fu… To stara historia w nowoczesnym kontekście. To Wybraniec, Chrystus, Budda, Bóg, w pełni urzeczywistniony przekaz tych opowieści w erze cyfrowej.

Brak Fishburne'a w obsadzie "Matriksa 4" przyczynił się do wielu spekulacji. Według części fanów gwiazdor powróci, ale na razie jest to objęte ścisłą tajemnicą. Inni uważają natomiast, że w filmie zobaczymy młodszą wersję Morfeusza, w którą wcieli się inny aktor.

Przeczytaj także

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się za kilkanaście miesięcy. "Matrix 4" trafi do kin 1 kwietnia 2022 roku. Oprócz Reevesa i Moss w filmie wystąpią Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick and Jonathan Groff.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: "Matrix 4": gwiazda oryginalnego filmu chce powrócić do serii

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.