Legendarna gra Demon's Souls doczeka się filmu aktorskiego?

25.03.2021 15:06
Legendarna gra Demon's Souls doczeka się filmu aktorskiego? Fot. materiały prasowe/From Software/PlayStation

Sony obiecywało kilka miesięcy temu, że szykuje ofensywę produkcji na podstawie swojej przepastnej biblioteki gier dostępnych ekskluzywnie na PlayStation. Wygląda na to, że wśród nich znajdzie się film aktorski na bazie Demon's Souls.

Demon's Souls następną w kolejce grą wideo, która dostanie filmową adaptację?

W sieci pojawiły się nowe plotki na temat filmu "Demon's Souls", który miałby bazować na grze wideo pod tym samym tytule. Sony Pictures ma rozważać, a nawet szukać już potencjalnych twórców takowej produkcji. Ta ciekawa informacja została podana przez portal Giant Freakin Robot, które powołuje się na "źródło, które w przeszłości potwierdziło swoją wiarygodność". Na razie jest to jednak tylko plotka.

Polecamy

Żadnych konkretnych szczegółów na temat tego potencjalnego projektu na razie nie znamy. Patrząc jednak na obecny trend w adaptowaniu gier możemy założyć, że produkcja będzie dość bliska materiałowi źródłowemu.

Ostatnie filmy pokroju "Tomb Raidera", "Detektywa Pikachu", czy "Sonika" pokazały, że twórcom zależy na tym, aby umieścić w swoich dziełach rzeczy, za które fani pokochali dane produkcje, a nie na siłę wymyślać jakieś niestworzone rzeczy. Również nadchodzące "Mortal Kombat" wygląda, jakby było bardzo bliskie swojemu pierwowzorowi.

Polecamy

Zresztą nawet przyszłe produkcje spod parasola PlayStation zapowiadają się intrygująco - w produkcji są bowiem filmy "Uncharted" z Tomem Hollandem (premiera została zapowiedziana na początek 2022 roku) i serial "The Last of Us" (ten współtworzy nawet scenarzysta i reżyser oryginalnej gry, Neil Druckmann).

Być może filmowe "Demon's Souls" będzie kolejnym elementem tej filmowo-serialowej układanki Sony. Oryginalna gra wydaje się być niezbyt wdzięcznym materiałem źródłowym. Niestandardowy sposób opowiadania fabuły i budowania świata przedstawionego sprawia, że filmowcy musieliby znaleźć jakiś genialny sposób na to, by oddać niezwykły klimat gier. 

Przypominamy, że odświeżona wersja Demon's Souls była jedną z gier startowych na PlayStation 5. Twórcy z From Software pracują obecnie nad grą Elden Ring, której świat współtworzy George R.R. Martin.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.