Legendarny francuski aktor chce dokonać eutanazji. Co skłania go do takiej decyzji?

22.03.2022 16:11
Legendarny francuski aktor chce dokonać eutanazji. Co skłania go do takiej decyzji? Fot. Rex Features/East News

Alain Delon wyznał, że nie wyklucza dokonania eutanazji. Najstarszy syn aktora potwierdził, że takie dyskusje faktycznie się odbyły i wyjawił, co na myśli ma jego ojciec.

Alain Delon zamierza dokonać eutanazji?

Gwiazdor takich filmów, jak "W pełnym słońcu", "Zaćmienie", "Samuraj" czy "W kręgu zła" w 2019 roku przeżył podwójny udar mózgu. Od tamtego czasu, Alain Delon powoli dochodzi do zdrowia, ale jak się okazuje, 86-letni aktor rozważa dokonanie eutanazji. O tak poważnej decyzji opowiedział niedawno jego najstarszy syn, Anthony. 

Polecamy

Matka Anthony'ego Delona, Nathalie Canovas-Delon chciała podjąć się tego zabiegu w 2021 roku, ale ostatecznie jednak go nie zrobiła i zmarła z przyczyn naturalnych. Całą sytuację uważnie obserwował jej były mąż i ojciec jej dziecka, Alain Delon.

Podobno aktor wtedy porozumiał się ze swoim synem i podjął decyzję, że gdy przyjdzie czas, to zdecyduje się na zastosowanie eutanazji. Delon wypowiedział się na ten temat podczas wywiadu dla stacji TV5 Monde.

Jestem za. Mieszkam w Szwajcarii, gdzie eutanazja jest możliwa, a przy okazji uważam ją za najbardziej logiczną i naturalną rzecz, jaką można zrobić. Od pewnego momentu człowiek ma prawo odejść spokojnie, bez przechodzenia przez szpitale, zastrzyki i inne rzeczy.

Rozmowę z ojcem na temat eutanazji Anthony Delon potwierdził w rozmowie ze stacją RTL.

Eutanazja jest we Francji nielegalna. Jak pewnie wszyscy wiecie, sprawa wciąż wzbudza spore dyskusje i problemy natury etyczno-moralnej - proces jest zalegalizowany w niewielkiej ilości krajów. Wśród nich są Holandia, Belgia, Luksemburg, czy wspomniana przez Delona Szwajcaria.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.