„Legion samobójców” atakuje w 3. zwiastunie

Robert Skowronski
11.04.2016 08:10
„Legion samobójców” atakuje w 3. zwiastunie Fot. kadr z wideo

Podczas gali MTV Movie Awards zaprezentowano kolejny zwiastun „Legionu samobójców”. Zobaczcie nieznane dotąd urywki scen z kolejnego filmu w świecie DC Comics.

Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Cara Delevingne i inni wracają. Do premiery dzieła Davida Ayera zostało jeszcze kilka miesięcy, gdyż obraz trafi na nasze ekrany 5 sierpnia 2016 roku. Do tej pory mogliśmy poczuć przedsmak opowieści o drużynie skazańców w dwóch zwiastunach - pierwszy z nich został zaprezentowany podczas Comic-Conu. Na drugi przyszło nam trochę poczekać, a jego ścieżkę dźwiękową stanowił „Bohemian Rhapsody” z repertuaru Queen.

Tym razem możemy usłyszeć inne kawałki - „You Don’t Own Me” Lesley Gore i „Ballroom Blitz” od zespołu Sweet. Oprawa muzyczna to jednak nie jedyna nowość w tym zwiastunie. Dostajemy garść niewidzianych wcześniej scen - w tym też tych z Batmanem, którego grać będzie Ben Affleck. Możemy się także przekonać, że obraz będzie zawierał jeszcze więcej humorystycznych scen generowanych przede wszystkim przez Harley Quinn, w którą wciela się Margot Robbie.

Zobaczcie nowy zwiastun filmu „Legion samobójców”:

Zdawać by się mogło, że dzieło Ayera zostało już ukończone. Pojawiły się jednak informacje, że trwają dokrętki do filmu. Techniczny konsultant, Brett Schulte, wyjawił, że mają one potrwać trzy tygodnie. Prze dwa dni sceny będą realizowane w wybranych lokacjach, zaś reszta ma być kręcona w studiu. Wszystko dlatego, że studio Warner Bros. uznało obraz za zbyt mroczny i zażyczyło sobie w nim więcej humoru. David Ayer musiał ulec żądaniom i pojawić się ponownie na planie.

Niektórzy twierdzą, że decyzja studia została podyktowana złym przyjęciem filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, inni zaś, że klamka zapadła po tym, jak widzowie pozytywnie zareagowali na humor z dotychczasowych trailerów „Legionu samobójców”. Z kolei Jay Courtney, który gra Boomeranga, wyznał, że kręcone są wyłącznie dodatkowe sceny akcji i nic więcej. Gdyby ktoś szukał w całym tym zajściu sensacji, to trzeba wiedzieć, że podobne zabiegi są standardem przy dużych produkcjach filmowych.  

W „Legionie samobójców” występuje również raper Common, który opowiedział co go skusiło do wzięcia udziału w projekcie:

Wiedziałem, że to brutalny świat, którego wcześniej nie znałem. Czułem, że przy tylu komiksowych produkcjach, chciałem pracować przy czymś specjalnym. Naturalnie jednym z powodów, dla których się zaangażowałem była chęć współpracy z Davidem Ayerem.

O kreacji Jareda Leto wielokrotnie wypowiadali się jego koledzy i koleżanki z planu, jak i on sam. Aktor porównał rolę Jokera do Hamleta, twierdził też, że Jack Nicholson i Heath Ledger byliby z niego dumni.

Jak Wam się podoba nowy zwiastun „Legionu samobójców”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.