Leonardo DiCaprio prawdziwym bohaterem! Uratował tonącego człowieka

10.01.2020 14:32
Once Upon a Time in Hollywood|undefined Fot. kadr z filmu Once Upon a Time in Hollywood

Leonardo DiCaprio wybrał się na zasłużone wakacje. Odpoczynek przerwało jednak tragiczne wydarzenie zakończone heroicznym czynem. Aktor uratował życie topiącemu się mężczyźnie.

Gwiazdor Leonardo DiCarpio zachował się jak bohater "Once Upon a Time in Hollywood" Rick Dalton. Aktor uratował bowiem tonącego człowieka. Do bohaterskiego czynu doszło podczas sylwestrowych wakacji DiCarpio.

Leonardo DiCarpio uratował tonącego mężczyznę

Jak podaje USA Today, sytuacja miała miejsce pod koniec grudnia 2019 roku na Karaibach. DiCarpio wybrał się odpoczywać na Morzu Karaibskim wraz z grupą przyjaciół. Według źródła, na pokładzie statku Club Med płynącego na Saint-Barthélemy doszło do wypadku. Za burtę wypadł jeden z pasażerów. Prawdopodobnie był pijany. Wysłano sygnał SOS i traf chciał, że pierwszą jednostką, która odebrała wezwanie, była łódź należąca do DiCarpio. Aktor postanowił ruszyć na pomoc topiącemu się mężczyźnie.

Przeczytaj także

Do wypadku doszło niedaleko wyspy Sint Maarten. Gwiazdor musiał się spieszyć, by zdążyć przed zachodem słońca. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach udało się odnaleźć topiącego się człowieka nieopodal wyspy Saba około 26 mil morskich od miejsca wypadku. Wyłowiony pasażer był odwodniony. DiCaprio i jego przyjaciele nakarmili mężczyznę i dostarczyli go straży przybrzeżnej. Po badaniach okazało się, że ratunek zjawił się w ostatniej chwili. Do tragedii brakowało minut. Człowiek, który wypadł za burtę, spędził w wodzie 11 godzin. Leo najwyraźniej dobrze pamięta sceny z "Titanica".

W słynnym filmie Jamesa Camerona bohater, w którego wcielał się DiCaprio, był jednym z rozbitków, którzy nie przeżyli katastrofy. Jack uratował swoją ukochaną graną przez Kate Winslet, poświęcając własne życie, tonąc w odmętach zimnego oceanu. Na szczęście niebezpieczna sytuacja z Karaibów zakończyła się szczęśliwie. Mężczyzna, który wypadł za burtę, musiał się zdziwić, kiedy zobaczył, kto uratował go przed utonięciem. Prawdopodobnie zapamięta ten dzień do końca życia.

Przeczytaj także

Zobacz też: Benedict Cumberbatch uratował rowerzystę przed atakiem rzezimieszków 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.