Leonardo DiCaprio stracił rolę u Scorsese. Zastąpi go Jesse Plemons

18.02.2021 13:51
Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese Fot. Evan Agostini/Invision/East News

Leonardo DiCaprio nie zagra głównej roli w filmie "Killers of the Flower Moon", który przygotowuje Martin Scorsese. Reżyser zdecydował się zepchnąć swojego ulubionego gwiazdora na drugi plan, a na pierwszym postawić Jessego Plemonsa.

Pierwsze informacje o tym, że Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio pracują nad kolejnym wspólnym projektem, pojawiły się już w 2018 roku. Niedługo potem ogłoszono niezbyt zaskakującą nowinę, że główną rolę w "Killers of the Flower Moon" na podstawie książki Davida Granna zagra gwiazdor "Aviatora" i "Wilka z Wall Street", z którym Scorsese współpracuje od niemal 20 lat. Jak donosi The Hollywood Reporter, sytuacja się jednak zmieniła i reżyser w roli agenta FBI prowadzącego śledztwo w sprawie brutalnych mordów rdzennych mieszkańców Oklahomy, zatrudnił właśnie innego aktora, zaś DiCaprio przesunął do roli drugoplanowej.

Polecamy

Jesse Plemons gwiazdą nowego filmu Martina Scorsese

Jesse Plemons, który dotychczas pojawiał się głównie w rolach drugoplanowych (wyjątek stanowił 1. odcinek 4. sezonu "Black Mirror" pt. "USS Callister"), po raz pierwszy otrzymał tak znaczącą rolę u tak znaczącego reżysera jak Martin Scorsese. Wcześniej wystąpił już w jego "Irlandczyku" i jak widać poradził sobie na tyle dobrze, by otrzymać szansę zagrania głównej roli. Aktor zdaje się mieć świadomość tego, jak bardzo może wpłynąć to na jego karierę. By zagrać w "Killers of the Flower Moon" odrzucił podobno rolę w najnowszym filmie Jordana Peele'a

Polecamy

Nowy film Scorsese to ekranizacja książki non-fiction wydanej w Polsce pod tytułem "Czas krwawego księżyca". Napisana przez Davida Granna publikacja opowiada przerażającą historię osadzoną w latach 20. XX wieku w Oklahomie, kiedy rdzenni Amerykanie z bogatego szczepu Osagów zaczęli ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Rozwiązaniem zagadki tajemniczych zbrodni postanowili zająć się funkcjonariusze nowopowstałego FBI. Jesse Plemons wcieli się w prowadzącego tę sprawę agenta Toma White'a.

"Killers of the Flower Moon": Kogo zagra Leonardo DiCaprio?

Leo DiCaprio, jako jeden z producentów filmu, nie zostanie oczywiście na lodzie i również pojawi się w nowym dziele Scorsese. Tyle, że w mniejszej roli. Nagrodzony Oscarem gwiazdor wcieli się w ranczera Ernesta Burkharta, którego żoną jest rdzenna Amerykanka ze szczepu Osagów. Mollie Burkhart zagra Lily Gladstone. W roli wpływowego wuja Ernesta wystąpi natomiast Robert De Niro.

Scenariusz "Killers of the Flower Moon" napisał Eric Roth, który ma na swoim koncie m.in. "Forresta Gumpa", "Narodziny gwiazdy" i nadchodzącą "Diunę". Produkcja powstaje dla Imperative Entertainment i Apple Studios (pomimo olbrzymiej niechęci Scorsese wobec platform streamingowych). Data premiery filmu nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.