Leonardo DiCaprio zagra Jokera?

Sergiusz Kurczuk
04.09.2017 13:02
Leonardo DiCaprio, Joker|undefined Fot. EastNews/CF, EastNews/HERB RITTS

Leonardo DiCaprio jest brany pod uwagę w filmie o Jokerze, który ma produkować Martin Scorsese. Oscarowy aktor miałby się wcielić w tytułową rolę.

W sierpniu 2017 pojawiła się wiadomość, że Warner Bros. zamierza stworzyć film o największym przeciwniku Batmana. Historia Jokera ma być spin-offem, który nie będzie rozrywał się w filmowym uniwersum DC. Na razie pomysł jest we wczesnej fazie produkcji. Reżyserem został Todd Phillips - twórca serii „Kac Vegas. W projekt zaangażowany jest również Martin Scorsese, który wyprodukuje film. Zresztą już zapowiedziano, że opowieść będzie się działa w latach 80., a całość ma mieć mroczny klimat. Według przyszłych twórców, film będzie przypominał słynnego „Taksówkarza, dziejącego się w Gotham City

Portal The Hollywood Reporter donosi, że studio ma silnego kandydata na odtwórcę głównej roli. Jest nim utalentowany aktor Leonardo DiCaprio. Artysta niejednokrotnie udowodnił, że potrafi wcielać się w najróżniejsze postacie, zachowując przy tym sporą dawkę autentyzmu. DiCaprio po wielu latach ciężkiej pracy został w końcu doceniony Oscarem za udział w „Zjawie z 2015 roku. Niejednokrotnie współpracował też ze Scorsese. Zagrał między innymi w takich filmach reżysera jak „Gangi Nowego Yorku„Infiltracja, „Wyspa Tajemnic, czy „Wilk z Wall Street. Podobno filmowiec prowadzi rozmowy z gwiazdorem na temat roli Jokera

Czy DiCaprio i Scorsese spotkają się na planie filmowym produkcji o Jokerze? Aktor nie boi się żadnej roli, ale do tej pory nie występował w filmie superbohaterskim. Jeżeli słowa twórców się sprawdzą i rzeczywiście dostaniemy poważny film o Jokerze, to DiCaprio może podjąć to wyzwanie. To, że postać szalonego przeciwnika Batmana można zagrać na wysokim poziomi udowodnił Heath Ledger w „Mrocznym Rycerzu Christophera Nolana. To nie jedyny film o Jokerze, który ma powstać w najbliższych latach. W kinach pojawi się również historia miłosna Jokera i Harley Quinn, nie związana z produkcją Scorsese. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.