Leonardo DiCaprio zagra... Leonardo Da Vinci

Sergiusz Kurczuk
14.08.2017 10:26
LEonardo Di Caprio zagra Leonardo Da Vinci|undefined Fot. EastNews/@ParisaMichelle/Splash News, EastNews/Value Stock Images

Niebawem ruszy produkcja biografii Leonardo Da Vinci na podstawie książki Waltera Isaacsona. W renesansowego twórcę ma się wcielić jego imiennik - Leonardo DiCaprio. Wytwórnie filmowe już zaczęły walkę o prawa do produkcji filmu.

Wiele ich łączy. Oboje mają to samo imię, włoską krew i wielki talent. Z tym że Leonardo Da Vinci był wybitnym renesansowym wynalazcą i artystą, a Leonardo DiCaprio to uzdolniony aktor, któremu po latach ciężkiej pracy w końcu udało się zdobyć Oscara. Gwiazdor „Titanica” po raz kolejny udowodni, że ma ogromny talent i nie boi się żadnego wyzwania. Miał być już Putinem, ale niedługo zobaczymy go w roli Da Vinci. W Hollywood powstaje bowiem film biograficzny o renesansowym mistrzu. Scenariusz będzie opierał się na książce Waltera Isaacsona, która ukaże się na dniach w Stanach Zjednoczonych. Pisarz stworzył już między innymi biografię Steve'a Jobsa, która również została zekranizowana w postaci filmu „Steve Jobs”.

Produkcją filmu zajmie się studio Appian Way, które należy do aktora. Na film o Da Vincim będzieli musieli jeszcze trochę poczekać. Jednak w Hollywood już jest gorąco wokół nadchodzącej biografii. Dwie wielkie wytwórnie walczą już o prawa do książki. Na razie największe szanse ma Paramount, ponieważ aktor podpisał umowę na wspólną realizację filmów. Jednak Universal Pictures robi wszystko, by przekonać DiCaprio do współpracy. 

Isaacson stworzył swoją najnowszą książkę na podstawie notatek Da Vinci. Z zapisków myśliciela udało się wyciągnąć barwną postać, która zdefiniowała renesans. Był nie tylko uzdolnionym malarzem, ale również naukowcem. To właśnie dogłębna obserwacja natury i eksperymenty sprawiły, że Da Vinci potrafił oddać najdokładniej każdy element anatomiczny ludzi i zwierząt oraz wymyślał urządzenia wykraczające poza wiek, w którym żył. W wersji Isaacsona ten wybitny artysta został ukazany jako postać wyróżniająca się z tłumu - pochodzący z nieprawego łoża wegetarianin, homoseksualista, człowiek niezwykle ciekawy otaczającego go świata, głoszący prawdy często uznawane za herezje

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.