„Liga Sprawiedliwości” z datą wejścia na plan

Robert Skowronski
23.02.2016 12:36
„Liga Sprawiedliwości” z datą wejścia na plan Fot. materiały prasowe

Uniwersum DC Comics nabiera rozpędu w wyścigu ze studiem Marvela. Poznaliśmy datę wejścia Zacka Snydera na plan filmu „Liga Sprawiedliwości”.

Batman i Superman jeszcze nie stanęli do pojedynku ze sobą, a już możemy cieszyć się doniesieniami dotyczącymi kolejnego dzieła, w którym pojawią się superbohaterowie. Prace przy pierwszej odsłonie „Ligi Sprawiedliwości” już trwają, ale ekipa Zacka Snydera wejdzie na plan 11 kwietnia 2016 roku. Zdjęcia będą realizowane w Londynie w Leavesden Studios i na Islandii. 

Przekonanie o tym, że reżyser nie próżnuje wynika z faktu opublikowania przez niego zdjęcia, na którym widzimy kostiumy bohaterów mających pokazać się na ekranie. Twórca pozuje z Jasonem Momoą (Aquaman), a w tle możemy zobaczyć uniformy Batmana, Flasha, Nightwinga czy właśnie Aquamana:

Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że pozycja Snydera w Warner Bros. jest niepewna. Mówiono o tym, że film „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” został źle przyjęty na pokazach próbnych, a wizja reżysera mocno odbiegała od tego czego życzyła sobie wytwórnia. Miało to doprowadzić do przesunięcia daty premiery pierwszej części „Ligi Sprawiedliwości”. Lukę miał wypełnić solowy film o Batmanie autorstwa Bena Afflecka. Jak widać doniesienia te możemy jednak włożyć między bajki.

Sprawę dotyczącą odsunięcia Snydera od projektu skomentował sam zainteresowany, który rozumie wcześniejsze obawy Warner Bros.:

Chodziło o kwestię czasu, nie winię studia za takie myślenie. Film będzie wyzwaniem. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się prostą sprawą. Ma się wszystkich superbohaterów, ale trzeba dla nich stworzyć świat, w którym mogą żyć.

„Liga Sprawiedliwości” ma mieć premierę w listopadzie 2017 roku, dwa lata później, według wstępnych planów, mielibyśmy doczekać się kontynuacji. Scenariusz pierwszej części został napisany przez Chrisa Terrio. W dziele zobaczymy szereg komiksowych herosów - Aquamana (Jason Momoa), Flasha (Ezra Miller), Cyborga (Ray Fisher), Batmana (Ben Affleck), Supermana (Henry Cavill) i Wonder Woman (Gal Gadot).

Czekacie na kolejne filmy w świecie DC Comics?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.