"Listy do M. 4" nie trafią do kin 4 listopada. Zmiana daty premiery filmu

26.10.2020 10:14
Tomasz Karolak - zdjęcie z filmu Listy do M. 4|undefined Fot. Marcin MAkowski TVN/Materiały promocyjne

"Listy do M." to popularna w Polsce seria komedii świątecznych, która niebawem doczeka się czwartej części. Z najnowszych informacji wynika, że premierę przesunięto. Kiedy zobaczymy film?

Niebawem święta Bożego Narodzenia, a jak święta Bożego Narodzenia, to i świąteczne filmy. W listopadzie 2020 roku do kin miała trafić czwarta część hitu "Listy do M.". Premierę odwołano.

"Listy do M. 4" - kiedy premiera filmu?

W ostatnich kilku latach nie ma chyba słynniejszej polskiej serii komediowej niż "Listy do M.". Film z 2011 roku cieszył się tak dużą popularnością, że wkrótce doczekał się trzech kolejnych części.

Przeczytaj także

Najnowsza miała zadebiutować za kilka dni. Niestety tak się nie stanie, prawdopodobnie z powodu nasilenia się w Polsce pandemii koronawirusa. Dystrybutorzy i producenci nowych "Listów do M." oznajmili, że premiera zaplanowana na dzień 4 listopada 2020 roku jest już nieaktualna.

Niniejszym informujemy, że zaplanowane na 4 listopada wejście do kin filmu „Listy do M. 4” zostało przeniesione na późniejszy termin. O nowej dacie premiery poinformujemy Państwa po podjęciu decyzji w tej sprawie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kolejne części tej serii są przez widzów bardzo wyczekiwane, zyskały status klasyka, a dla wielu osób wyjście do kina z najbliższymi i znajomymi stało się świątecznym rytuałem. Tym bardziej pragniemy podkreślić, że nie była to dla nas łatwa decyzja. Liczymy jednak, że w obecnym czasie spotka się ona z Państwa zrozumieniem.

Czy "Listy do M. 4" trafią do kin w tym roku? Na razie trudno przewidywać. Niewykluczone, że niedługo rząd ogłosi kolejne obostrzenia, a co za tym idzie również zamknięcie multipleksów i kin studyjnych. Producenci będą mieli wówczas dwie opcje - poczekać na premierę kinową lub wypuścić film z pomocą platformy streamingowej.

Przeczytaj także

Fani serii muszą więc uzbroić się w cierpliwość. W produkcji Patricka Yoki wystąpili między innymi Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Iza Kuna, Magdalena Różczka oraz Borys Szyc.

Przeczytaj także

"Magnezja" - kiedy premiera filmu?

"Listy do M. 4" to nie jedyna produkcja, która zaliczy premierowe opóźnienie. 20 listopada 2020 roku na dużym ekranie miała zadebiutować "Magnezja" - nowy film Maćka Bochniaka, który zrealizował między innymi głośne "Disco Polo". Producent Leszek Bodzak poinformował za pośrednictwem Facebooka, że produkcja prawdopodobnie nie ukaże się w tym roku.

Zwiastun filmu sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z historią rozgrywającą się w dwudziestoleciu międzywojennym, ale ukazanym z zupełnie nowej perspektywy. Pojawi się wiele elementów kina hollywoodzkiego, między innymi westernu i kina gangsterskiego. W rolach głównych wystąpili Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Andrzej Chyra i Magdalena Boczarska, Małgorzata Gorol, Borys Szyc, Bartosz Bielenia, Piotr Głowacki, Helena Norowicz, Joachim Lamża oraz Andriej Bagirow. 

Przeczytaj także

Czy powyższe zmiany sugerują, że niebawem przez koronawirusa ponownie zamknięte zostaną cale kina w Polsce? Trudno powiedzieć. Fanom polskich filmów pozostaje czekać na dalsze decyzje twórców "Listów do M. 4" i "Magnezji", a miłośnikom kina korzystać, póki jest otwarte.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak obsada „Listów do M.” wyglądałaby w słynnych hollywoodzkich seriach?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.