"Listy do M. 5" - seria doczeka się kolejnej odsłony. Znamy datę premiery i szczegóły fabuły

12.04.2022 16:00
"Listy do M. 5" - seria doczeka się kolejnej odsłony. Znamy datę premiery i szczegóły fabuły Fot. materiały prasowe/Łukasz Mrozowski/Kino Świat

"Listy do M." nie zwalniają - dystrybutor Kino Świat poinformował jakiś czas temu, że już jesienią tego roku w kinach zadebiutuje kolejna odsłona serii. 

Listy do M. 5 - oto opis fabuły i data premiery produkcji

"Listy do M." powracają z 5. częścią wigilijnej opowieści. W kolejnej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem? Melowi jak zwykle nic nie wychodzi. Zbieg okoliczności sprawia, że staje się bohaterem mimo woli, a jego czasami ciężki charakter znowu zostaje wystawiony na próbę.

Polecamy

Wojciech, który nie czuje wszechobecnej radosnej atmosfery, spotyka na swojej drodze kogoś, kto zmienia jego świąteczne plany. Z kolei Karina i Szczepan uwikłają się w walkę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Przekonają się czy z rodziną rzeczywiście dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach.

W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. Jak opowiadają twórcy, "Listy do M. 5" skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, bliskość czy życzliwość.

Polecamy

W głównych rolach wystąpią Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk oraz Janusz Chabior. Do grona nowych bohaterów dołączą Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek i Bartłomiej Kotschedoff. Produkcję "Listów do M. 5" nadzoruje Marta Grela-Gorostiza, która opowiedziała w oświadczeniu o produkcji:

"Listy do M." stały się nieodłącznym elementem naszych Świąt. Nieustająco bawią, ale też pokazują co tak naprawdę jest w życiu ważne. W nowej odsłonie filmu losy bohaterów skoncentrują się wokół poszukiwania bliskości. Piąta część naszej historii podkreśla, że dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy drugiej osoby u swojego boku.

Reżyserem "Listów do M. 5" jest Łukasz Jaworski, twórca znanych tytułów, takich jak "39 i pół". Scenariusz napisali Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski. Produkcja ma zadebiutować w kinach już 4 listopada 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.