Pandemia, romans i fabuła rodem z "Ocean's Eleven". Co jeszcze upchnięto w filmie "Locked down"? [ZWIASTUN]

07.01.2021 12:23
Locked down zwiastun Fot. materiały prasowe Warner Media

Jak odbić się od dna i uratować związek podczas pandemii koronawirusa? Zdaniem twórców "Tożsamości Bourne'a" i "Peaky Blinders" - ukraść diament wart 3 miliony funtów z najbardziej luksusowego sklepu na świecie.

"Locked down" to film, który w skrócie opisać można jako pandemiczną komedię romantyczna w klimacie "Ocean's Eleven". Jego twórcą jest Doug Liman, reżyser filmów "Tożsamość Bourne'a", "Na skraju jutra" i "Pan i Pani Smith". W głównych rolach wystąpili Anne Hathaway i Chiwetel Ejiofor. Zobacz zwiastun tej niezwykłej produkcji.

Polecamy

"Locked down": heist movie z pandemią koronawirusa w tle [ZWIASTUN]

Doug Liman znalazł przepis na produkcję doskonałą a.d. 2021. Kilka znanych nazwisk wrzucił do filmu z gatunku uwielbianych heist movies, okraszając całość pandemicznym sosem, którego smak zna dziś każdy z nas. A wszystko to poda na złotej platformie HBO Maxktóra stała się jednym z symboli upadku kina, jakie znaliśmy do tej pory. 

Polecamy

Linda (Anne Hathaway) i Paxton (Chiwetel Ejiofor) to przeciętna para trzydziestoparolatków. Ona lubi poezję i wino, on ma zasady i jest lekko zmęczony życiem. Właśnie mieli się rozstać, kiedy plany na osobną przyszłość pokrzyżowała im pandemia koronawirusa i związany z nią przymusowy lockdown. Nieoczekiwany splot wydarzeń stawia przed nimi wyjątkową pokusę - mają idealne warunki ku temu, by skraść z Harrodsa diament wart 3 miliony funtów. Para decyduje się na skok, jednocześnie odbudowując swoją umierającą relację.

"Locked down" to połączenie serii "Ocean's" z filmem "Pan i Pani Smith" oraz obrazami z otaczającej nas rzeczywistości, w której ludzie tracą pracę, związki rozpadają się pod wpływem całodobowego przebywania w jednym lokum, a ilość posiadanych rolek papieru toaletowego świadczy o statusie społecznym. To przepełniona czarnym humorem opowieść, która ma za zadanie krzepić serca i dostarczać eskapistycznych wrażeń w tych trudnych do przełknięcia czasach. Czy spełni swoją rolę? Zobaczcie zwiastun:

"Locked down" - kiedy premiera?

"Locked down" to produkcja oryginalna HBO Max. Obok głównej pary gwiazd w filmie wystąpią także Ben Kingsley i Mindy Kaling - aktorka, z którą Anne Hathaway kradła już diamenty w filmie "Ocean's Eight". Za scenariusz odpowiada nominowany do Oscara Steven Knight ("Niewidoczni", "Wschodnie obietnice", "Peaky Blinders"). Reżyserem jest wspomniany już Doug Liman ("Tożsamość Bourne'a", "Pan i Pani Smith").

Premiera "Locked down" odbędzie się 14 stycznia 2021 na HBO Max. W Polsce możemy się jej pewnie spodziewać wraz z pojawieniem się platformy na naszym rynku.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.