„Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie” w 1. zwiastunie

Robert Skowronski
07.04.2016 14:36
„Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie” w 1. zwiastunie Fot. kadr z wideo

Czekamy na „Epizod VIII”, ale wcześniej otrzymamy spin off sagi w postaci filmu „Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie”. Udostępniony już został pełny zwiastun obrazu.

Dzieło w reżyserii Garetha Edwardsa trafi na nasze ekrany 16 grudnia 2016 roku. To historia grupy rebeliantów chcącej wykraść plany imperialnej Gwiazdy Śmierci. Całość będzie osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z „Zemsty Sithów” a tymi z „Nowej nadziei”.

W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Donnie Yen, Forest Whitaker, Jiang Wen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk i Riz Ahmed. Muzykę do dzieła skomponował Alexandre Desplat, a za scenariusz jest odpowiedzialny Chris Weitz. Będzie to pierwszy obraz w gwiezdnym uniwersum, w którym nie ujrzymy żadnego z Jedi.

Kathleen Kennedy, obok Tony'ego To jedna z producentek dzieła, opowiedziała o tym czego fani mogą się po nim spodziewać:

Będzie to odejście od sagi, ale film zachowa elementy znane z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Wchodzimy na nowe terytorium i przyglądamy się galaktycznej walce z perspektywy pola bitwy. Gareth jest innowacyjnym reżyserem i jestem bardzo podekscytowana możliwością pracy z nim, jak i z niezwykłą obsadą, jaką wybraliśmy do tego dzieła.

Zobaczcie 1. oficjalny zwiastun filmu „Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie”:

W dziele Edwardsa znajdzie się wspomniany Mads Mikkelsen, który wcieli się w bohatera o imieniu Galen. To naukowiec mający przejąć nadzór nad projektem Gwiazdy Śmierci. Imperium bardzo ceni jego osobę, jednak ten postanawia naprawić swoje błędy. Chce pomóc córce granej przez Felicity Jones w zniszczeniu zła za jakie jest odpowiedzialny.

Postać admirała Moffa Tarkina, zginęła na pierwszej Gwieździe Śmierci. Grający go Peter Cushing również zmarł w 1994 roku. Jednak bohater dzięki technologii CGI wróci w nowym obrazie. Krążą pogłoski, że może to też oznaczać powrót Lorda Vadera.

Anglojęzyczny tytuł obrazu to „Rogue One: A Star Wars Story”. Jeżeli zastanawialibyście się czy polskie przełożenie to żart z naszej strony, to załączamy dowód na to, że tak nie jest:

Tymczasem Rian Johnson pracuje nad „Gwiezdnymi wojnami: Epizodem VIII”. Do tej pory poznaliśmy jedynie krótką zapowiedź, w której ujrzeliśmy Marka Hamilla w roli Luke'a Skywalkera oraz postać Rey, a także kilka zdjęć z planu filmu.

Jak Wam się podoba zwiastun „Łotra Jeden. Gwiezdne wojny - historie”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.