Lucasfilm usunął z "Ralpha Demolki 2" żart o Kylo Renie

Kamil Kacperski
22.10.2018 12:17
Kylo Ren|undefined Fot. materiały prasowe/kadr z wideo

Włodarzom Lucasfilm nie spodobał się jeden z żartów dotyczących Kylo Rena, który miał się pojawić w nadchodzącej animacji Disneya. Szefostwo było zniesmaczone do tego stopnia, że poprosiło o jego usunięcie.

W "Ralphie Demolce 2" pojawi się sporo nawiązań do znanych popkulturowych postaci - w pierwszym zwiastunie pojawiły się np. księżniczki Disneya. Twórcy zdradzili ostatnio, że chcieli również nawiązać do "Gwiezdnych wojen", a konkretnie do granej przez Adama Drivera postaci Kylo Rena. Antagonista nowej trylogii miał być przedstawiony w filmie jako "rozpieszczony dzieciak", co nie spodobało się szefostwu Lucasfilm. 

Reżyser Rich Moore zdradził w wywiadzie z IGN, że scenarzyści chcieli przedstawić Kylo Rena w przerysowany sposób i nieco zadrwić z tej arcypoważnej postaci. Jednak gdy pojawiły się głosy sprzeciwu ze strony Lucasfilmu, twórcy postanowili zrezygnować z tego pomysłu, ze względu na szacunek, którym darzą osoby odpowiedzialne za serię "Star Wars":

Poszliśmy do Lucasfilmu i powiedzieliśmy im, co zamierzamy zrobić. Stwierdzili jednak, że nie chcą, żebyśmy pokazali Kylo jako rozpieszczonego dzieciaka, bo to jest jednak ich złoczyńca. Dlatego postanowiliśmy uszanować ich opinię.

Żarty z Disneya są zabronione w Hollywood?

Podobna "cenzura" pojawiła się też w "Deadpoolu 2" - Ryan Reynolds w jednym z wywiadów przyznał publicznie, że wraz z innymi twórcami planował umieścić w swoim filmie żarty z Disneya. Jednak w trakcie nagrań do produkcji ogłoszono, że studio 20th Century Fox (wydawcy "Deadpoola 2") zostało kupione przez giganta branży rozrywkowej, co spowodowało, że Reynolds i spółka postanowili usunąć żart z filmu. 

Aktor tłumaczył oczywiście, że decyzja o usunięciu należała tylko i wyłącznie do twórców i jego zdaniem dobrze, że żart w końcu nie trafił do "Deadpoola 2", bo był po prostu słaby. Można się jednak zastanawiać, czy aby na pewno nowe szefostwo nie miało z tym nic wspólnego. Jak było naprawdę? Cóż, tego zapewne nie dowiemy się nigdy. 

Kiedy premiera Ralpha Demolki 2?

"Ralph Demolka w internecie" trafi do polskich kin 23 listopada 2018 roku, dwa dni po międzynarodowej premierze. Deadpoola będziemy mogli natomiast zobaczyć już 21 grudnia 2018 roku w gwiazdkowym filmie "The Deadpool Before Christmas" (tytuł nie jest na razie oficjalnie potwierdzony).

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.