Luke Skywalker pojawi się w „Gwiezdnych wojnach: Epizodzie IX”?

Robert Skowronski
28.06.2016 12:25
Luke Skywalker pojawi się w „Gwiezdnych wojnach: Epizodzie IX”? Fot. kadr z filmu

Każde słowo sugerujące jak mogą się potoczyć dalsze losy bohaterów „Gwiezdnych wojen” jest na wagę złota. Mark Hamill zasugerował dalsze losy Luke'a Skywalkera.

„Przebudzenie mocy” sprawiło, że pożegnaliśmy się z postacią graną przez Harrisona Forda. Co prawda ma powstać film o młodym Hanie Solo, ale to przecież nie to samo. Już zakończenie, jak i zapowiedź „Epizodu VIII” wyraźnie zdradzają, że w dziele reżyserowanym przez Riana Johnsona większy nacisk zostanie postawiony na Luke'a Skywalkera. Skoro jednak z taką łatwością twórcy pozbyli się postaci pilota Sokoła Millenium, to fani serii są gotowi na to, że podobny los może spotkać syna Dartha Vadera.

Mark Hamill wziął udział w charytatywnej imprezie The Big Issue odbywającej się w Londynie, której celem jest wspieranie bezdomnych. Fani wychwycili z jego wypowiedzi co do nadchodzącej części „Gwiezdnych wojen” jedno kluczowe zdanie:

Skończyłem „Epizod VIII” i kończę też pracę.

Słowa te szybko podchwycili miłośnicy gwiezdnej sagi opierając na niej teorię, że skoro Hamill „kończy pracę”, to znaczy, że nie zobaczymy już Luke'a Skywalkera w „Epizodzie IX”. Czy bohater zginie, czy może akcja w inny logiczny sposób wytłumaczy dlaczego kultowy bohater zniknie? Disney szczegółów związanych z „Gwiezdnymi wojnami” strzeże niczym informacji o wadze państwowej, więc raczej nie ma co liczyć na to, że studio wyda oświadczenie dające odpowiedzi na dręczące pytania.

Na szczęście nie będzie to potrzebne, gdyż sam Mark Hamill zabrał głos za pośrednictwem Twittera. I tym razem nie jest to rozbudowana wypowiedź, ale rozwiewa wszelkie obawy, w myśl których Luke Skywalker miałby zginąć:

„Kończę pracę” odnosiło się tylko do „Epizodu VIII”, który niedługo będzie gotowy, ok? #NieMyślcieNadWszystkimZbytDługo #PoczekajcieNaVIII

„Epizod IX” ma już zaplanowaną datę premiery na 23 maja 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że i w tym obrazie pojawi się Mark Hamill. Być może w kolejnych miesiącach dostaniemy inne podpowiedzi od odtwórcy roli Luke'a Skywalkera, których aktor, w przeciwieństwie do Ewana McGregora, chętnie udziela.

Wcześniej otrzymamy jednak film „Łotr 1”, w którym ma się pojawić się Darth Vader. Spin-off „Gwiezdnych wojen” trafi na nasze ekrany już 16 grudnia 2016 roku. Całość będzie osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z „Zemsty Sithów” a tymi z „Nowej nadziei”. Co do „Epizodu VIII”, to do tej pory mogliśmy zobaczyć jak będzie się prezentować dzieło poprzez kilka zdjęć z planu filmu, udokumentowaną wizytę brytyjskich książąt u twórców i aktorów oraz fotografie Sokoła Millenium.

Czekacie na kolejne części „Gwiezdnych wojen”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.