Macie już dosyć nowych "Pogromców duchów"? Twórcy nie mają i planują kolejne filmy

23.05.2022 10:45
Macie już dosyć nowych "Pogromców duchów"? Twórcy nie mają i planują kolejne filmy Fot. Album Online/East News

Opowieść o czterech kumplach z Nowego Jorku, którzy rozkręcają biznes eksterminacji duchów był ogromnym hitem z lat 80. Niestety, na razie żadna z 3 kolejnych odsłon serii nie dorównała oryginałowi.

Sony nadal zamierza tworzyć filmy z serii Pogromcy duchów

Sony Pictures jest twarde w swoich postanowieniach i zajedzie markę, jeśli tylko będzie się to opłacało. Tym razem mowa o "Pogromcach duchów", którzy "zmartwychwstali" za sprawą niedawnego filmu Jasona Reitmana. Ten zebrał całkiem niezłe oceny od krytyków i widzów i zarobił trochę ponad 200 milionów dolarów w kinach (w czasach pandemii, więc wynik nie jest zły).

Polecamy

Jeden z szefów Sony, Tom Rothman wyjaśnił niedawno w rozmowie z Deadline, że firma zamierza tworzyć odnoszące sukcesy serie, niezależnie od tego, czy chodzi o superbohaterskie produkcje, czy filmy bardziej autorskie, pokroju "Pewnego razu... w Hollywood". Według niego, "Pogromcy duchów" mają sporą rzeszę fanów, więc trudno sobie wyobrazić, by nie mieli tworzyć kontynuacji serii.

"Kontynuacji" w liczbie mnogiej - a przynajmniej takie są na razie plany:

Tak, jak najbardziej stworzymy. Mamy sporo uniwersów, które możemy budować i eksplorować. Ale to nie jest tak, że zanotowaliśmy 3 miliardy dochodu i to wszystko to superbohaterowie i sequele. Mieliśmy "Pewnego razu...", mieliśmy "Małe kobietki". W te wakacje mamy "Bullet Train" od Davida Leitcha z Bradem Pittem, kompletnie oryginalną przeznaczoną dla dorosłych rozwałkę. Mamy szerokie portfolio.

Polecamy

Sony ogłosiło powstanie filmów "Venom 3" i "Pogromcy duchów 4" już w kwietniu 2022 roku podczas niedawnego CinemaCon. Spodziewamy się, że skoro przy produkcji widnieje cyferka "4", to obsada będzie taka sama, jak w filmie "Pogromcy duchów. Dziedzictwo".  

Są to więc między innymi Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Sigourney Weaver, Annie Potts oraz McKenna Grace, Finn Wolfhard, Carrie Coon i Paul Rudd.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.