Maciej Musiał dołączył do obsady animowanych "Chłopów". W kogo się wcieli?

28.08.2020 12:08
Maciej Musiał|undefined Fot. Tomasz Urbanek/East News

"Chłopi" Władysława Reymonta doczekają się niebawem nowej wersji kinowej. W powstającej właśnie animacji wystąpi Maciej Musiał. W kogo wcieli się aktor?

Twórcy nominowanego do Oscara "Twojego Vincenta" realizują kolejny film stworzony w technice animacji polegającej na malowaniu klatek. Tym razem zobaczymy jednak adaptację "Chłopów" Władysława Reymonta. Według najnowszych informacji, w jednej z ról wystąpi Maciej Musiał.

"Chłopi" - Maciej Musiał w obsadzie filmu

Słynna powieść Reymonta, za którą pisarz dostał literacką nagrodę Nobla, niebawem doczeka się kolejnej filmowej wersji. Pierwsze fragmenty animowanego filmu można już oglądać w zwiastunie "Chłopów".

Przeczytaj także

Twórcy cały czas aktualizują informacje o filmie reżyserowanym przez Dorotę Kobielę. Na Instagramie "Chłopów" pojawiła się kolejna nowina na temat obsady nadchodzącej produkcji. W filmie wystąpi Maciej Musiał, którego fotografia trafiła na profil adaptacji.

Twórcy zaprezentowali zdjęcie utrzymane w stylistyce filmu - technice malarskiej nawiązującej do sztuki Młodej Polski, którą inspirują się osoby odpowiedzialne za oprawę wizualną animowanych "Chłopów". Kogo zagra Musiał? Twórcy postanowili posłużyć się zagadką, sprawdzającą wiedzę na temat lektury.

Przeczytaj także

Jeśli nie pamiętacie lub nie czytaliście "Chłopów", spieszymy z pomocą. Musiał wcieli się w Jaśka - syna organistów, który pobiera nauki w mieście, by zostać w przyszłości księdzem. Reymont tworząc tę postać, inspirował się własną młodością. Podobnie jak Jasiek był synem organisty.

Przeczytaj także

"Chłopi" - obsada filmu animowanego

Oprócz Musiała w produkcji wystąpią Kamila Urzędowska (Jagna), Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek) oraz Ewa Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzej Konopk (Wójt). W pozostałych rolach zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, Sonię Bohosiewicz (Wójtowa) oraz Julię Wieniawę. Na razie nie zdradzono daty premiery animowanych "Chłopów". Twórcy zapowiedzieli jednak, że z powodu czasochłonnej pracy nad malowaniem klatek filmu, produkcja trafi do kin nie wcześniej niż w roku 2022.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Bartosz Bielenia gwiazdą "Prime Time" od producentów "Bogów". Są pierwsze zdjęcia

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.