Mads Mikkelsen dołączył do Harrisona Forda i Pheobe Waller-Bridge w obsadzie "Indiany Jonesa 5"

16.04.2021 10:23
Mads Mikkelsen dołączył do Harrisona Forda i Pheobe Waller-Bridge w obsadzie "Indiany Jonesa 5" Fot. Festival Press Office/AGF/Shutterstock/Rex Features/East News

Niedługo po potwierdzeniu informacji, że Phoebe Waller-Bridge ("Fleabag") zagra główną rolę damską w nowym filmie o Indianie Jonesie, Lucasfilm potwierdziło, że do obsady dołączył również Mads Mikkelsen.

Mads Mikkelsen dołączył do obsady Indiany Jonesa 5

James Mangold przejął pałeczkę od Stevena Spielberga - twórca oryginalnej serii jest wciąż producentem filmu i jak podaje Deadline, artysta jest zaangażowany we współtworzenie wielu elementów filmu. Kathleen Kennedy, Frank Marshall i Simon Emanuel również obejmą rolę producentów, natomiast John Williams powróci jako kompozytor muzyki (to on jest odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do wszystkich poprzednich filmów).

Polecamy

Deadline podaje, że zdjęcia mają ruszyć jeszcze latem 2021 roku - James Mangold podobno spotyka się teraz z aktorami, którzy mają się wcielić w inne role. Szczegóły fabuły są na razie nieznane. Wiemy jedynie, że Indiana Jones zostanie ponownie wplątany w jakąś przygodę, nie mamy jednak pojęcia jaką. 

Dla Madsa Mikkelsena to kolejna ogromna franczyza, w której miał okazję się pojawić - aktor zaliczył już duże role w seriach o Jamesie Bondzie ("Casino Royale"), Marvelu ("Doktor Strange"), Star Wars ("Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie"), a niedawno dołączył również do "Fantastycznych zwierząt", w których zastąpił Johnny'ego Deppa w roli Grindelwalda (gwiazdor, jak pewnie wiecie, ma ostatnio problemy prawne). 

Polecamy

Mikkelsen jest również nominowany do Oscarów za film "Na rauszu" - produkcja stanie do walki o Najlepszy film międzynarodowy, a sam Mikkelsen może zdobyć nagrodę w kategorii Najlepszy reżyser. Ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się już 25 kwietnia. Jeśli chodzi natomiast o "Indianę Jonesa 5", to produkcja ma zadebiutować 29 lipca 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.