Twórca najlepiej zarabiającego anime w historii pokazał zwiastun nowego filmu. Czy to będzie kolejny hit?

Aleksandra Degórska
10.04.2019 17:30
Twórca najlepiej zarabiającego anime w historii pokazał zwiastun nowego filmu. Czy to będzie kolejny hit? Fot. kadr z wideo

Makoto Shinkai zaprezentował trailer pełnometrażowego filmu anime "Tenki no Ko: Weathering With You".Czy produkcja okaże się kolejnym hitem japońskiego kina?

Uwielbiacie filmy Hayao Miyazaki, macie gadżety i plakaty z postaciami "Spirited Away" czy "Totoro"? Jeśli tak, to produkcje Makoto Shinkai są zdecydowanie dla Was. Reżyser określany jest mianem "nowego Miyazakiego" i odniósł ogromny sukces z filmem "Kimi no na wa" z 2016 roku, który zarobił 354,4 mln dolarów. Produkcja pokonała tym samym "Spirited Away", który jest już kultowym filmem anime i przez wiele lat zajmował 1. pozycję w zestawieniu najlepiej zarabiających filmów. Czy zatem kogoś dziwi fakt, że reżyser kuje żelazo póki gorące i prezentuje zwiastun kolejnej produkcji utrzymanej w podobnym klimacie, co "Kimi no na wa"?

Zobacz zwiastun filmu "Tenki no Ko: Weathering With You"

W sieci pojawił się zwiastun filmu fantasy "Tenki no Ko: Weathering With You" ("Weather Child: Weathering With You"). W produkcji zobaczymy Tokio, w którym panuje dziwna pogoda i często pada deszcz. 16-letni chłopak poznaje swoją rówieśniczkę, która potrafi zmienić pogodę w mgnienia oku - wystarczy, że zacznie się modlić. W filmie nie zabraknie nawiązań do tradycyjnej religii Shintō oraz japońskiego folkloru.

Przeczytaj także

Makoto Shinkai uwielbia tworzyć bardzo emocjonujące filmy, które doprowadzą do łez nawet największych twardzieli. Zwiastun "Tenki no Ko: Weathering With You" pokazuje, że będziemy mieć do czynienia z kolejnym epickim filmem. W trailerze pojawił się utwór J-rockowego zespołu Radwimps.

Premiera filmu "Tenki no Ko: Weathering With You" odbędzie się 19 lipca 2019. Jak na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do polskich kin. W międzyczasie możecie nadrobić film "Kimi no na wa", jeżeli jeszcze nie skusiliście się na obejrzenie tej uroczej produkcji:

W filmie przedstawiono historię dwójki licealistów - Mitsuha Miyamizu to młoda dziewczyna, która mieszka w małym miasteczku, zaś Taki Tachibana żyje w wielkim mieście. Pewnego dnia nastolatkowie zamieniają się ciałami.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.