Małgorzata Szumowska reżyseruje anglojęzyczny film. W obsadzie gwiazda "Gry o tron"

Kamil Kacperski
05.03.2019 11:29
Małgorzata Szumowska|undefined Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

W międzynarodowej obsadzie aktorzy znani z filmów: "Kraina jutra", "Zabicie świętego jelenia" oraz serialu "Gra o tron" i jego nadchodzącego prequela. Film będzie nosił tytuł "The Other Lamb".

Najczęściej nagradzana polska reżyserka, Małgorzata Szumowska, powraca z największą produkcją w karierze. Producentami jej najnowszego dzieła, thrillera "The Other Lamb", są David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films (autorzy sukcesu oscarowego "Whiplash" i kultowego hitu "Drive"), Aoife O’Sullivan i Tristan Orpen Lynch z Subotica ("Panna Julie") oraz Marie Gade Denessen z Zentropy ("Dom, który zbudował Jack"). Koproducentem filmu jest firma Umedia (twórcy "Mandy" z Nicolasem Cage’em).

Małgorzata Szumowska tworzy nowy film

Scenariusz "The Other Lamb" napisała australijska scenarzystka Catherine S. McMullen. Został on uhonorowany prestiżowymi nagrodami Black List i Blood List - wyróżnieniami dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza oraz najlepszego scenariusza z gatunku thriller/dark fantasy/horror. W przeszłości nagrody te otrzymały scenariusze do takich filmów, jak: "Czarny łabędź", "Django", "Nowy początek" czy "Wilk z Wall Street".

image001 Fot. Foto: Trustnordisk.com

W obsadzie filmu znaleźli się, między innymi: wschodząca gwiazda Hollywood Raffey Cassidy, znana z filmów "Kraina jutra", "Królewna Śnieżka i Łowca" oraz "Zabicie świętego jelenia", aktor Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z "Gry o tron" oraz Denise Gough ("Też go kocham", "Colette"), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu "Gry o tron". Tematem thrillera "The Other Lamb" jest budząca się seksualność i przemiana dziewczyny w kobietę. Film jest pierwszą anglojęzyczną produkcją w karierze dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia. 

Przeczytaj także

Nowy film Szumowskiej - o czym jest i kiedy premiera?

"The Other Lamb" to historia Selah (Raffey Cassidy) - młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

Zdjęcia do filmu ruszyły 11 lutego i są kręcone w Irlandii. Za kamerą "The Other Lamb" stanął Michał Englert.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.