"Malowany ptak" - nowy zwiastun brutalnej ekranizacji książki Jerzego Kosińskiego

27.02.2020 14:29
Foto: materiały prasowe PubRes Silver Screen/Bioscop  |undefined Fot. materiały prasowe PubRes Silver Screen/Bioscop

W sieci ukazała się kolejna zapowiedzi głośnej ekranizacji twórczości Jerzego Kosińskiego.

"Malowany ptak" to ekranizacja kontrowersyjnej książki Jerzego Kosińskiego, która okrzyknięta została mianem "antypolskiej". Film również wzbudził silne uczucia, gdy podczas festiwalowych pokazów widzowie opuszczali kinowe sale. W sieci ukazał się właśnie kolejny zwiastun filmu.

"Malowany ptak" - nowy zwiastun brutalnej ekranizacji książki Jerzego Kosińskiego

Zwiastun filmu "Malowany ptak" prezentuje się następująco:

"Malowany ptak" w naturalistyczny sposób obrazuje piekło wojny, w środku którego znalazł się mały żydowski chłopiec. W trakcie niespełna 3-godzinnego seansu towarzyszymy mu w wędrówce po owładniętej wojną Europie Wschodniej. Sześciolatek na własnej skórze doznał ludzkiego bestialstwa, które chwilami przekraczało wszelkie granice.

Przeczytaj także

Filmowi zarzucono skrajną brutalność oraz antypolskość, ze względu na przekazywane treści. "Malowany ptak" był dotąd wyświetlany na kilku festiwalach, w tym na warszawskim festiwali filmowym. Wielu widzów, nie mogąc znieść poziomu okrucieństwa wylewającego się z ekranu, opuszczało kinowe sale.

Przeczytaj także

Do zarzutów o rzekomą antypolskość "Malowanego ptaka" odniósł się znany szwedzki aktor, Stellan Skarsgård, który występuje w filmie. W rozmowie z portalem WP stwierdził:

[...] Książka jest antypolska? To ciekawe, ponieważ w czasach komunizmu "Malowany ptak" był zakazany w Polsce. Potem wszystko było w porządku i nikt nie oceniał w ten sposób tej powieści, aż na scenie pojawił się PiS. [...] Powiem tak: to nie jest portret Polaków. Vaclav użył słowiańskich języków, żeby uniknąć wskazywania palcem na jedną narodowość, czy to Polaków czy Czechów. Zdawał sobie sprawę, że to wrażliwy temat. Ta opowieść nie jest o Polsce. Nie wszystko kręci się wokół Polski, wbrew temu, co się u was mówi.

"Malowany ptak" ukaże się w amerykańskich kinach 17 kwietnia 2020 roku. Reżyserem filmu jest Václav Marhoul, zaś wśród obsady znaleźli się Stellan Skarsgård, Peter Kotlar, Udo Kier, Julian Sands, Harvey Keitel i Barry Pepper.

Zobacz też: Steven Spielberg nie będzie reżyserem "Indiany Jonesa 5". Kto go zastąpi?

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.