„Maria, królowa Szkotów”: Margot Robbie jako zazdrosna o młodość i urodę Elżbieta I w polskim zwiastunie filmu

Natalia Hluzow
05.10.2018 14:41
Margot Robbie jako Elżbieta I|undefined Fot. kadr ze zwiastuna „Maria, królowa Szkotów”

„Maria, królowa Szkotów” to kolejna filmowa interpretacja dobrze znanej historii o sporze Elżbiety I i Marii Stewart, w które wcielą się tym razem Margot Robbie i Saoirse Ronan.

„W czasach, gdy królowie decydowali o biegu dziejów, był moment, kiedy dwie królowe zapisały przyszłość” głosi hasło promujące film „Maria, królowa Szkotów”. Opowieść o wielkich rywalkach przedstawią na ekranie dwie wielkie aktorki - nominowane do Oscara Saoirse Ronan (za role w filmach „Pokuta” i „Brooklyn”) i Margot Robbie (za tytułówą rolę w „I, Tonya”). Jak prezentują się w polskim zwiastunie filmu?

„Maria, królowa Szkotów” - polski zwiastun

Trudno wyobrazić sobie, by zjawiskowa Margot Robbie, która już niebawem wcieli się w Sharon Tate, miała komukolwiek zazdrościć młodości i urody. A jednak gwiazda „Legionu Samobójców” i „Wilka z Wall Street” zdecydowała się zmierzyć z rolą zgorzkniałej, zazdrosnej i starzejącej się w szpetny sposób królowej Elżbiety I, która ponad wszystko na świecie pragnie zniszczyć swoją rywalkę - odważną, bystrą i pełną życia Marię Stuart. Co więcej, kolejny zwiastun „Marii, królowej Szkotów” dowodzi, że radzi sobie w tej roli znakomicie!

„Maria, królowa Szkotów” zapowiadana jest jako barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart, która już w wieku 16 lat została królową Francji, a dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia były już wówczas pod panowaniem królowej Elżbiety I. 

Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Poruszając się w na wskroś męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza i niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii. 

Maria królowa Szkotów Fot. foto: plakaty filmu "Maria, królowa Szkotów"

„Maria, królowa Szkotów” - kiedy premiera?

„Maria, królowa Szkotów” to nowa produkcja wytwórni Working Title („To właśnie miłość”, seria „Bridget Jones”, „Powiernik królowej”). Za reżyserię odpowiada Josie Rourke, zaś za scenariusz Michael Hirst, weteran monarchistycznej tematyki, który pracował m.in. przy filmach i serialach „Elizabeth”, „Elizabeth: Złoty wiek”, „Rodzina Borgiów” i „Wikingowie”.

Prócz Margot Robbie i Saoirse Ronan w filmie wystąpią m.in. Guy Pearce, David Tennant, Gemma Chan, Jack Lowden i Ismael Cruz Cordova. Światowa premiera „Marii, królowej Szkotów” została zapowiedziana na 7 grudnia 2018 roku. Film trafi do polskich kin 25 sycznia 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.