Martin Freeman chciałby zagrać w „Gwiezdnych wojnach”. Czy ma na to szanse?

Natalia Hluzow
16.02.2018 15:08
Martin Freeman chciałby zagrać w „Gwiezdnych wojnach”. Czy ma na to szanse? Fot. kadr z wideo

Doktor Watson z „Sherlocka” i tytułowy Hobbit z trylogii Petera Jacksona wyznał, że z chęcią dołączyłby do obsady kolejnej części „Star Wars”.

Martin Freeman ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról w fantastycznych (dosłownie!) filmach, m.in. w serii „Hobbit” oraz w produkcjach MCU. Najnowsza z nich, „Black Panther”, z Martinem Freemanem w roli Everetta K. Rossa trafiła właśnie do kin. Z tej okazji aktor wziął udział w wywiadzie, w którym zwierzył się, że chętnie zagrałby też w „Gwiezdnych wojnach”.

Martin Freeman o „Star Wars”

Freeman udzielał wywiadu wraz z Andym Serkisem, który w „Black Pantherze” wcielił się w złowrogiego Ulyssesa Klaue, wyjątkowo pokazując swoją prawdziwą twarz. Obaj panowie mają na koncie nie tylko wspólny występ w filmowym uniwersum Marvela, ale także w świecie stworzonym przez Tolkiena - spotkali się na planie „Hobbita”, gdzie Freeman zagrał Bilbo Bagginsa, a Serkis - Golluma. Jednak Freeman nie miał nigdy okazji zagrać w żadnym epizodzie „Star Wars”, w przeciwieństwie do swojego kolegi. Aktor specjalizujący się w postaciach tworzonych z pomocą techniki motion-capture („Władca Pierścieni”, „Wojna o planetę małp”, „King Kong”) zagrał bowiem w „Przebudzeniu mocy”„Ostatnich Jedi”, gdzie wcielił się w Snoke'a, Naczelnego Wodza Najwyższego Porządku. 

Podczas wywiadu Freemana zapytano więc, czy zazdrości koledze i czy byłby zainteresowany możliwością dołączenia do franczyzy „Star Wars”. Jego odpowiedź była po części oczywista, a po części zaskakująca. 

Cóż, oczywiście. Oczywiście, że byłbym zainteresowany.

powiedział aktor. Po czym dodał, że kiedyś rozważano nawet zatrudnienie go do jednej z ról:

Miałem rozmowę z ludźmi od Star Wars kilka lat temu. (...) Ale są inni brytyjscy aktorzy, których woleli ode mnie.

Wspomniany fragment wywiadu możecie obejrzeć poniżej:

Kogo Martin Freeman miał na myśli i o którą część „Gwiezdnych wojen” chodziło, pozostawiamy to Waszej interpretacji. Jednocześnie trzymamy za niego kciuki, by producenci kolejnych części „Star Wars” wzięli go pod uwagę podczas kompletowania obsady.

Najnowszy film z udziałem aktora można aktualnie oglądać w kinach. „Black Panther” miał swoją premierę 14 lutego 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.