Martin Freeman nawiedzony przez duchy w zwiastunie brytyjskiego horroru „Ghost Stories”

Sergiusz Kurczuk
12.01.2018 13:59
Martin Freeman nawiedzony przez duchy w zwiastunie brytyjskiego horroru „Ghost Stories” Fot. kadr z filmu „Ghost Stories”

Czy sceptyczny naukowiec może uwierzyć w istnienie duchów? Przekonaj się w zwiastunie antologii „Ghost Stories”. 

Jesienią 2017 roku podczas London Film Festival odbyła się światowa premiera brytyjskiego horroru „Ghost Stories”. Film został oparty na widowisku o tym samym tytule, w którym wykorzystywane są triki iluzjonistyczne. Autorem widowiska oraz filmu jest Andy Nyman, który wciela się w główną rolę - sceptycznego naukowca, mającego za zadanie wyjaśnić to, co pozornie niewyjaśnione. Pewny siebie profesor Phillip Goodman dostaje jednak trzy przypadki zjawisk nadprzyrodzonych, które wymykają się szkiełku i oku naukowca. W sieci pojawił się zwiastun „Ghost Stories”.

Twórcy oprócz trailera zaprezentowali również plakat „Ghost Stories”. 

Ghost Stories Fot. foto: materiały promocyjne

Ze sprawy na sprawę robi się coraz ciekawiej, a Goodman zaczyna wątpić, że w każdym przypadku ludzki mózg widzi, co chce widzieć. Profesor spotyka na swojej drodze stróża nocnego pracującego w starej fabryce, młodego chłopaka nękanego przez demony oraz biznesmena, czekającego na narodziny dziecka. Antologia została okrzyknięta jednym z najstraszniejszych horrorów brytyjskich ostatnich lat.

W rolę jednej z nawiedzanych osób wcielił się znany z roli Bilbo Bagginsa w trylogii „Hobbit” Martin Freeman. Poza Nyman i Freemanem w filmie wystąpili również Alex LawtherJill HalfpennyPaul WhitehouseNicholas BurnsKobna Holdbrook-SmithDaniel Hill, Ryan Oliva i Derren Brown. Film Nymana i Jeremy'ego Dysona zapowiada się inaczej, niż większość produkcji opowiadających i duchach, które ukazały się w ostatnim czasie. „Ghost Stories” trafi do wybranych kin w 2018 roku, ale producenci zapowiedzieli, że szersze grono odbiorców będzie mogło obejrzeć „Ghost Stories” za pośrednictwem platform VOD. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.