Martin Freeman walczy o przetrwanie w świecie pełnym zombie. Zobacz zwiastun filmu Netfliksa „Cargo”

Sergiusz Kurczuk
04.04.2018 11:42
Martin Freeman w filmie Cargo|undefined Fot. kadr z filmu Cargo

„Cargo” to zupełnie nowe spojrzenie na opowieść o apokalipsie zombie. Do sieci trafił zwiastun filmu Netfliksa z Martinem Freemanem w roli głównej.

Ostatnie kilka lat to renesans filmów i seriali poświęconych zombie. Chociaż skończyła się już seria „Resident Evil” bardzo dobrze radzi sobie telewizyjna adaptacja komiksu „The Walking Dead”. Pojawiło się też wiele wariacji na temat podgatunku horroru, jakim jest apokalipsa zombie - humorystyczna „Santa Clarita Diet”, pierwszy musical o żywych trupach, czy nieumarły dinozaur, to tylko kilka przykładów z ostatniego czasu. Netlfix postanowił ponownie podejść do tematu, tym razem na poważnie. Niebawem zobaczymy film „Cargo” z Martinem Freemanem w roli głównej. W sieci pojawił się najnowszy zwiastun produkcji.

„Cargo” - zwiastun filmu

Zapowiedź wideo wprowadza widzów do świata przedstawionego w „Cargo”. Nie jest to typowy horror o zombie, gdzie krew leje się strumieniami, a nieumarłe stwory są zabijane za pomocą wymyślnych metod. Twórcy postanowili zrobić z epidemii zombie tło dramatu głównego bohatera, który walczy nie tylko o swoje życie w nowym, niezbyt przyjaznym świecie.

Trailer, zamiast straszyć, tak naprawdę porusza. W „Cargo” mamy do czynienia z mężczyzną, który budzi się w samochodzie po wypadku. Zostaje ukąszony przez własną ukochaną, która zamieniła się w zombie. Wie, że niedługo przemieni się w potwora. Zanim nastąpi metamorfoza, postanawia ocalić swoje dziecko, które jest jeszcze niemowlęciem. Rusza w bezdroża Australii, by znaleźć nowe schronienie dla córeczki. Po drodze stara się uniknąć niebezpieczeństw i jak najdłużej zachować własne człowieczeństwo. 

Film został wyreżyserowany przez Bena Howlinga i Yolandę Ramke. W roli głównej wystąpił Martin Freeman. Oprócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Anthony'ego Hayesa oraz Susie Porter. Produkcją „Caro” zajęli się ludzie odpowiedzialni za inny nietypowy horror - „Babadooka”

Zapowiada się ciekawa i poruszająca produkcja, dotycząca zombie apokalipsy. Twórcy udowadniają, że wciąż mają nowe pomysły na to, jak rozwinąć historie o żywych trupach. „Cargo” to oryginalny film Netflixa i będzie do obejrzenia jedynie na platformie streamingowej. Premiera nastąpi już 18 kwietnia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.