„Martwe zło 2” stanie się grą planszową

Robert Skowronski
04.08.2016 13:52
„Martwe zło 2” stanie się grą planszową Fot. kadr z wideo

Szykuje się coś wyjątkowego dla fanów serii „Martwe zło”. Na Kickstarterze zbierane są pieniądze na stworzenie gry planszowej nawiązującej swoimi motywami do 2. odsłony filmu.

Postać grana przez Bruce'a Campbella przeżywa ostatnio swój renesans. To dzięki serialowi „Ash kontra martwe zło”, który w październiku 2016 roku powróci z 2. sezonem. W planach jest też zrealizowanie pełnometrażowego „Martwego zła 4”. Powstała również inicjatywa stworzenia planszówki nawiązującej do dzieła Sama Raimiego z 1987 roku.

Pomysł możecie wesprzeć na Kickstarterze pod TYM linkiem. Gra ma być przeznaczona dla od 2 do 6 graczy, a pomimo tego, że odwołuje się do dzieła z gatunki kina grozy będzie dostępna dla wszystkich od 13. roku życia. Cel rozgrywki jest prosty. Zadaniem będzie wydostanie się z leśnej chatki lub śmierć przy próbie tego osiągnięcia. Konieczne będzie też znalezienie kart księgi, dzięki której możliwe stanie się wypędzenie wszelkiego zła spowijającego nasz świat. Oczywiście nim to się stanie trzeba będzie się zmierzyć z różnego rodzaju demonami.

Do wyboru będziemy mieli 6 postaci. Czas pojedynczej rozgrywki został przewidziany na ok. 60-90 minut. Przyjrzyjcie się prototypowi tego co będzie zawierało pudełko. Twórcy zastrzegą, że pierwotne koncepty mogą jeszcze ulec zmianie:

2 Fot. foto: kickstarter.com/evil-dead-2-the-official-board-game

Co zatem znajdzie się w zestawie?

  • 2 kostki
  • 16 plansz
  • 6 kart bohaterów
  • 6 figurek postaci i 6 figurek demonicznych wersji bohaterów
  • 100 kart zdarzeń i 66 kart z przedmiotami
  • żetony i figurki przeciwników (m.in. demony czy opętane zwierzęta)
  • 27 kart księgi Ex-Mortis
  • 1. zeszyt komiksu „Evil Dead 2”

Tę listę można nieco uszczegółowić, ale dokładną rozpiskę znajdziecie na powyższej infografice.

Możliwe będzie też zdobycie rozszerzonej wersji gry z dodatkowymi figurkami, a także... kostkami wykonanymi z drewna z autentycznej chaty, która pojawiła się na ekranie w „Martwym źle 2”! Ta edycja jest limitowana do 750 sztuk. Co prawda filmowy budynek jest odrestaurowywany, ale twórcom planszówki prawdopodobnie udało się wcześniej zdobyć kilka walających się wśród liści desek.

Udostępniono wideo, w którym pokazano proces powstawania kostek:

Pokazano również wideo, w którym możemy zapoznać się z tym jak wygląda sama rozgrywka. To też okazja do bliższego przyjrzenia się elementom zawartym w zestawie:

Twórcami projektu jest grupa Space Goat, która od jakiegoś czasu wydaje dobrze przyjęty komiks „Evil Dead 2”. Studio stanowi też kreatywne wsparcie dla takich marek, jak Marvel, DC, Nike, Microsoft, Universal Studios, Riot Games oraz Blizzard Entertainment.

Kampania na Kickstarterze wspierana jest przez blisko 5 tysięcy osób, dzięki którym udało się zebrać niemal 500 tysięcy dolarów z 70 tysięcy potrzebnych! To oznacz jedno... ta gra powstanie.

Zgralibyście w planszówkę inspirowaną „Martwym złem”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.