„Martwe zło” powraca jako gra VR

Sergiusz Kurczuk
07.05.2018 11:43
Ash Williams i Deadite|undefined Fot. kadr z filmu Martwe zło

Serial „Ash kontra Martwe zło” został skasowany, ale niebawem będziemy mogli poczuć się jak Ash Williams dzięki grze VR „Evil Dead: Virtual Nightmare”. 

Świat „Martwego zła” został powołany do życia przez Sama Raimiego na początku lat 80. i szybko zyskał popularność wśród fanów horrorów. Seria przeniknęła do innych mediów. Od 2015 roku fani opowieści o walce z nieumarłymi stworami, mogli oglądać dalsze losy głównego bohatera z piłą mechaniczną zamiast ręki w serialu „Ash kontra Martwe zło”. Niestety stacja Starz ogłosiła, że po 3. sezonie serial zostanie skasowany. Po drodze były też komiksy o przygodach Asha Williamsa oraz kilka gier wideo. Niebawem ponownie będziemy mogli odwiedzić uniwersum „Martwego zła” w grze VR „Evil Dead: Virtual Nightmare”.

Evil Dead: Virtual Nightmare Fot. foto: materiał promocyjny

„Evil Dead: Virtual Nightmare” - co czeka gracza?

Jak donosi serwis Horror Fix, studia Boomdash Digital i Ghosthouse Entertainment pracują nad produkcją VR osadzoną w świecie stworzonym przez Raimiego. Dzięki grze fani „Martwego zła” będą mogli w pełni zanurzyć się w uniwersum wypełnionym demonami, z którymi walczył Ash. Gracze będą mogli swobodnie poruszać się po świecie gry dzięki widokowi i dźwiękowi 360. Odwiedzimy sławetną chatę i zmierzymy się z hordami potworów czającymi się w okolicznych lasach. Oczywiście nie zabraknie klasycznego arsenału Asha. Premiera została zapowiedziana na czerwiec 2018 roku. „Evil Dead: Virtual Nightmare” to nie jedyna produkcja posiłkująca się technologią sztucznej rzeczywistości, której tematem jest popularny horror. Serial „The Walking Dead” również może pochwalić się podobną grą.  

„Martwe zło” - czy film powróci w sequelu remake'u?

Wcielający się w głównego bohatera serii Bruce Campbell po skasowaniu serialu „Ash kontra Martwe zło”, zapowiedział, że na dobre żegna się z rolą nieustraszonego Williamsa. Fani są zdruzgotani, ale w 2013 roku na ekrany kin wszedł remake pierwszej części. Zamiast Asha pojawiła się Mia, która rozprawiała się potworami w równie brutalny sposób. Fede Alvarez, reżyser nowego wcielenia „Martwego zła”, nie ma nic przeciwko, żeby powstał sequel jego filmu.

Wielu fanów również. W sieci pojawił się fanowski zwiastun 2. części remake'u „Martwego zła”. 

Co dalej z serią „Martwe zło”? Czy po przejściu na emeryturę Williamsa serię pociągnie Mia? A może zobaczymy reboot z nowym aktorem w roli Asha? Przekonamy się za jakiś czas.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.