Martwi bohaterowie Marvela na chińskich plakatach „Ligi Sprawiedliwości”

Sergiusz Kurczuk
21.11.2017 12:22
Martwi bohaterowie Marvela na chińskich plakatach „Ligi Sprawiedliwości” Fot. materiały promocyjne

Chińczycy postawili na dość agresywną akcję promocyjną filmu „Liga sprawiedliwości”. W kinach pojawiły się plakaty na których bohaterowie DC stoją wśród zwłok herosów Marvela. 

Chiny słyną z wielu rzeczy: Wielkiego Muru Chińskiego, bogatej kultury, tradycji parzenia herbaty oraz... zamiłowania do podrabiania produktów z tak zwanego świata Zachodu. Podróbka, o której zaraz przeczytacie, w wielu kinach wyparła oryginał. O tym, że w krajach Dalekiego Wschodu akcja marketingowa trochę różni się od tego, co znamy z własnego podwórka, pisaliśmy już przy okazji premiery filmu „Spider-Man: Homecoming”. Jak donoszą serwisy comicbook.com, Screenrant oraz administrator konta na Twitterze Marvelous Realm, w Chinach wykorzystano dość odważną formę promocji filmu „Liga Sprawiedliwości”. Zresztą zobaczcie sami:

Nie, nie potrzebujecie wizyty u okulisty. W wielu chińskich kinach oraz na stronie serwisu sprzedającego bilety iQiyi, do reklamowania najnowszego filmu Warner Bros. użyto plakatu, na którym superbohaterowie DC stoją w otoczeniu martwych postaci znanych z filmów Marvela, zarówno ze studia Disney, jak i 20th Century Fox. Super szybki Flash depcze głowę pokonanego Kapitana Ameryki, waleczna Wonder Woman przebija mieczem Wolverine'a, zazwyczaj niezabijający wrogów Batman trzyma w ręce odciętą głowę Thora, a groźny Aquaman nabił na swój „pięcioząb” samego Deadpoola. Superman i Cyborg zapewne zajęli się Iron Manem, którego szczątki leżą porozrzucane wokół. 

To nie żaden fake. Chociaż plakat jest fotomontażem fana, pojawił się w oficjalnym obiegu. Warner Bros. oczywiście nie ma z tą grafiką nic wspólnego i wkrótce przyjrzy się sprawie. Zresztą wcześniej już pisaliśmy o chińskich plakatach „Ligi Sprawiedliwości” i nie wyglądały tak makabrycznie. Biorąc pod uwagę kiepską frekwencję widzów na seansach najnowszej propozycji DCEU, obrazek z plakatu jest raczej cichym marzeniem fanboyów filmów na podstawie komiksów DC. Ostatni film Marvel Studios „Thor: Ragnarok” miał o wiele lepsze wyniki finansowe. „Liga Sprawiedliwości” zarobiła jedynie 94 miliony dolarów w USA i 185 milionów poza granicami Stanów, tym samym stając się filmem z uniwersum DCEU z najgorszym wynikiem otwarcia. 

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda pojedynek dwóch grup herosów, to przeczytajcie nasz artykuł, poświęcony temu zagadnieniu

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.